Półkolonie – Wakacje z Przygodą

Wakacje z Przygodą

Jesteś gotowy na prawdziwą przygodę?
Pólkolonie na zamku Dobra to wspaniała okazja na przeżycie wakacyjnej przygody w gronie znajomych. Każdego dnia czeka na Ciebie inny temat przewodni. Jednego dnia zostań rycerzem i przenieś się w świat średniowecza, strzelaj z łuku, naucz się fechtunku. Kolejnego dnia poczuj się jak prawdziwy łowca, poznaj tajniki kamuflażu, zrób włąsną wędkę i wybierz się z nami na ryby. A co powiesz na poszukiwanie skarbu innego dnia? Jedno jest pewne, z nami zapomnisz co to nuda. Przygoda czeka, wybierasz się z nami?


Drodzy Rodzice:

Wakacje z przygodą to pięciodniowy program skierowany do dzieci w wieku 9-16 lat. Każdego dnia uczestnicy biorą udział w specjalnym bloku zajęć opartym o konkretny temat. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od godz 8.00 do 17.00. Program stworzyliśmy w taki sposób, aby nasi podopieczni mogli zasmakować przygody takiej, jaką sami pamiętamy ze swojego dzieciństwa. Naszą przygodę opieramy w dużej mierze na bliskim kontakcie z naturą, okraszoną w klimaty średniowiecza i fantastyki. Krótko mówiąc… sporo ruchu, kreatywne zabawy i mnóstwo emocji.


Zapisz się już teraz!


INFORMACJE

Przykładowe bloki tematyczne:

1. Dzień rycerza:
– łucznictwo
– fechtunek

2. Dzień łowcy:
– wędkowanie
– kamuflaż
– bitwy łucznicze

3. Dzień rękodzieła
– ceramika
– dawne tańce i zabawy
– malowanie

4. Dzień sportu i gier:
– leśna olimpiada
– gry plebejskie
– gry planszowe

5.Dzień poszukiwacza skarbów:
– gra fabularna w terenie
– ognisko z pieczeniem kiełbaski

 

Pakiet uczestnika:
Uczestnik w pakiecie otrzymuje koszulkę oraz upominek-niespodziankę. Ponadto na czas trwania pólkolonii otrzymuje bluzę maskującą.

Obiekt:
Pólkolonie odbywają sie na zamku Dobra (woj. dolnośląskie) – obiekcie klasy historycznej. Do dyspozycji uczestników jest całe obejście, sale zamkowe, w których bedą prowadzone zajęcia w czasie niepogody, jadalnia oraz sanitariaty.

Uczestnicy:
Uczestnikami turnusu mogą być dzieci i młodzież w wieku 9 – 16 lat. Konieczny warunek uczestnictwa w turnusie: dziecko musi być samodzielne.

Wyżywienie:
Cena obejmuje obiad oraz podwieczorek. Śniadanie uczestnik powinien zjeść w domu lub zabrać ze sobą. Wyżywienie jest zgodne z zasadami zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży szkolnej. Jadłospisy są przygotowane przez wykwalifikowanych technologów żywienia zatrudnionych w Zamku Dobra.

Transport i godziny zajęć:
Transport organizowany jest z miejscowości Oleśnica, Długołęka i okolic Wrocławia. W razie zainteresowania transportem zorganizowanym z innych miejscowości niż Oleśnica i Dlugołęka, prosimy o kontakt z biurem. Każdego dnia w wyznaczonym miejscu organizowana będzie zbiórka o godz 8.00. Autobus zabiera uczestników z wyznaczonych miejsc i przyjeżdza na zamek. Zajęcia rozpoczynają się o godz 9.00. Blok poranny trwa do obiadu (godz 13.00) po obiedzie następuje krótka przerwa i rozpoczynamy drugi blok od godziny 14.30. Blok zajęć popołudniowych kończy się o 16.30. W międzyczasie około godz 15.30 wydawany jest podwieczorek. Po zajęciach uczestnicy wsiadają do autobusu i wracają na miejsce zbiórki.

Istnieje możliwość transportu we własnym zakresie.

Uwaga! Autokar i wychowawca opuszczają miejsce zbiórki o wyznaczonej godzinie. Jeśli w drodze powrotnej nie będzie osoby uprawnionej do odbioru dziecka, wtedy uczestnik wraca na zamek z wychowawcą skąd można odebrać go później.