Zimowa Szkoła Magii

Ten specjalny zimowy program został stworzony przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży zainteresowanych aktorstwem, chcących wypróbować swoje siły w LARPowaniu (grach fabularnych na żywo) i będących fanami Harry’ego Pottera. Zimowa Szkoła Magii obejmuje cykl zajęć teatralno-LARPowych oraz część gry fabularnej osadzonej w świecie czarów. Program ma za zadanie wprowadzić uczestników w świat zabaw fabularnych i pozwolić im rozwijać swoje umiejętności w przyjaznym środowisku. Każdy dzień, podzielony na bloki zajęciowe będzie rozpoczynał się częścią teatralną, w której uczestnicy nauczą się różnych technik aktorskich i poznają larpy od strony technicznej. Drugą połowę dnia stanowić będzie gra fabularna, podobna do naszego programu Letniej Szkoły Magii. Ten turnus jednak będzie skupiał się na zupełnie nowych zajęciach opartych nie o samą sagę o Harrym Potterze, a w dużej mierze o dodatkowe informacje o magicznym świecie zamieszczone przez autorkę książek w serwisie Pottermore. Zajęcia będą czerpały przede wszystkim z opisów trzech magicznych szkół: afrykańskiej Uagadou, japońskiej Mahoutokoro i brazylijskiej Castelobruxo. Po części fabularnej uczestnicy mogą się spodziewać sporej ilości role play’a, wydarzeń innych niż zwykłe zajęcia i świetnej zabawy.


Zapisz się już teraz!


W części teatralnej dzieci będą brały udział w zróżnicowanych zajęciach, takich jak:

 • Aktorstwo -to zajęcia praktyczne, podczas których nauczane będą różne techniki aktorskie. Dzieci będą miały okazję poznać również różne ćwiczenia rozwijające umiejętności aktorskie i pracować nad własnym warsztatem.
 • Improwizacja – to zajęcia praktyczne skupiające się na indywidualnych i grupowych ćwiczeniach improwizacji scenicznej. Wymyślane na szybko monologi i dialogi pomogą dzieciom w późniejszej grze i sprawią, że improwizacja stanie się dla nich czymś naturalnym i przestanie być trudna.
 • Tworzenie postaci – na tych zajęciach dzieci skupią się na tworzeniu swoich postaci do gry fabularnej. Z pomocą wychowawców stworzą karty postaci uczniów Zimowej Szkoły Magii.
 • Teoria larpów – zajęcia te pozwolą uczestnikom przygotować się do grania w larpy. Poznają na nich pojęcia oraz mechaniki konieczne do gry.

 

W części fabularnej dzieci wezmą udział w zajęciach, takich jak:

 • Zaklęcia – adepci będą uczyć się nowej techniki zaklęć, opracowanej specjalnie na ten program, bazującej na technikach LARPowych. Wszystkie zaklęcia zostały stworzone z gestów, bez użycia różdżek. Tak właśnie uczyli się zaklęć uczniowie Uagadou, dzięki czemu mogli je rzucać w każdej sytuacji oraz chroniło ich to przed oskarżeniami użycia czarów wśród mugoli, ponieważ nikt nie mógł im udowodnić, że gest sprawił, że coś się stało.
 • Zaklęcia fizyczne są to zajęcia skupiające się na zaklęciach, które adepci będą mogli odnaleźć na różnych przedmiotach podczas gier fabularnych. Technika ta bazuje na zaklęciach pisanych, opartych na językach azjatyckich. Adepci nauczą się takie zaklęcia pisać oraz poznają sposoby na odczynianie ich.
 • Camellialogia – jest to nauka o bardzo ważnym dla Japończyków w Mahoutokoro napoju, czyli herbacie. Adepci nauczą się o rodzajach herbaty, sposobach jej parzenia i jej właściwościach. Sami będą mieli okazję przećwiczenia technik parzenia herbaty i skosztowania jej.
 • Alchemia dawni uczestnicy Letniej Szkoły Magii będą zadowoleni z tych zajęć, rozwijających kolonijne eliksiry. Ucząc się zależności pomiędzy substancjami jak w mugolskiej chemii, będą mogli tworzyć magiczne mikstury, wykorzystywane w różnych grach fabularnych. Alchemia także jest jednym z najważniejszych przedmiotów nauczanych w Uagadou, której uczniowie brali udział w Mistrzostwach Szkół Magicznych w Eliksirach.
 • Tropicielstwo na tych zajęciach adepci nauczą się rozpoznawania magicznych zwierząt i ich śladów. Jest to kolejny przedmiot, w którym wyjątkowo rozwinięci są uczniowie Castelobruxo. Mentorzy będą skupiać lekcje na stworzeniach znajdowanych przede wszystkim na terenach, na których znajdują się Uagadou, Mahoutokoro i Castelobruxo.

 

Oprócz codziennych zajęć adepci Szkoły Magii będą uczestniczyć w dodatkowych imprezach, takich jak:

 • uroczysta uczta powitalna, połączona z zaprzysiężeniem, podczas której nowicjusze przyjmą tytuły adeptów
 • przydział do jednej z trzech gildii Szkoły, Uruz, Sowilo lub Kenaz, przy pomocy tajemniczych Posłańców Snów
 • gry i biegi fabularne osadzone w świecie czarodziejów
 • klub magicznych pojedynków
 • czarodziejski bal zimowy

 

 

WPROWADZENIE FABULARNE

Systemy edukacji magicznej na świecie ogromnie się od siebie różnią. Wiele dzieci uczy się w prestiżowych szkołach z internatem, ale równie dużo odbywa całą swoją czarodziejską edukację w domu pod okiem rodziców. Na dodatek, pomimo rozwiniętych relacji międzynarodowych świata mugoli, społeczeństwa czarodziejskie nie są nastawione na zacieśnianie takich relacji. Żyjąc w ukryciu przed mugolami zamykają się również na inne magiczne kraje. Szkoła Magii została stworzona z myślą o tych, którzy chcą przełamać te bariery. Ten wyjątkowy program naukowy nastawiony jest na eksplorację dziedzin magii z przeróżnych zakątków świata. Miejsca w swoich klasach oferuje każdemu dziecku, bez względu na kraj jego pochodzenia. Na cały teren Szkoły nałożone zostały zaklęcia tłumaczące, które pozwalają wszystkim rozumieć najróżniejsze języki. Po wielu miesiącach przygotowań w końcu udało się zaplanować pierwszą sesję Szkoły na zimę 2018. To właśnie Ty jesteś adeptem przyjętym do tego nowego projektu. Kim jesteś? Skąd pochodzisz? Co wniesiesz do magicznego świata?


Organizator
Europejskie Centrum Kształcenia – organizator turystyki posiadający wpis do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego, pod numerem 802. Organizator jest uprawniony do prowadzenia imprez turystycznych w Polsce i posiada gwarancję ubezpieczeniową AXA DIRECT w Warszawie.

Uczestnicy
Uczestnikami turnusu mogą być dzieci i młodzież w wieku 9 – 17 lat. Konieczny warunek uczestnictwa w turnusie: dziecko musi być samodzielne.

Transport
TRANSPORT Zimowa Szkoła Magii 2018

Zakwaterowanie
Stylizowane pokoje zamkowe 2 – 6 osobowe. Pokoje dostosowane są do klimatu historycznego zamku i wyposażone są w meble drewniane stylizowane z sanitariatami w pokojach lub typu studio (na 2 pokoje przypada jedna łazienka). Uczestnicy programu są zakwaterowani w budynku zamkowym. Budynek jest także dostępny dla zwiedzających.

Wyżywienie
Turnus rozpoczyna się obiadem i kończy śniadaniem. Uczestnicy otrzymują na drogę powrotną prowiant opisany w umowie. W każdym osobodniu uczestnik otrzymuje 3 główne posiłki tj. śniadanie, obiad (2 dania), kolację. Do obiadu podawany jest dodatkowo deser. Podczas posiłków podawane są napoje zimne lub ciepłe.

Pakiet uczestnika
Bluza z logo programu, smycz i legitymacja gildii, dyplom ukończenia programu.

Inne
Opieka medyczna (lekarz na wezwanie), opieka wychowawcza i kierownicza, leki w przypadku zachorowania na turnusie, ubezpieczenie NW i OC dla kadry turnusu.

Dodatkowe informacje
Osoby uzdolnione dziennikarsko będą mogły wykazać się pisząc do i współtworząc turnusowe czasopismo.

Każdy uczestnik powinien wypełnić dokument „Propozycja Postaci” (POBIERZ) i odesłać go na adres seminariumczarodziejstwa@gmail.com nie później niż 6-ego stycznia 2018. Zachęcamy do nadsyłania wypełnionego dokumentu jak najwcześniej.

Każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą własnoręcznie ozdobiony zeszyt. Zeszyty będą oceniane przez mentorów, a za każdy zeszyt będą przyznawane punkty dla gildii.

Wszystkich uczestników zachęcamy do zabrania ze sobą strojów w stylu Wizard Fashion / Magic Style, czyli stylu czarodziejskim, aby nadać zimowisku magiczny klimat ubiorem. Przykłady takich strojów można zobaczyć tutaj: https://pl.pinterest.com/julialesniewska/wizard-fashion/