Gildia Rzemiosł Dawnych

 

Gildia Rzemiosł Dawnych to rozszerzenie programu Szkoły Zwiadowców o dodatkowe zajęcia rzemieślnicze. Podobnie jak w przeszłości uczestnicy, pod okiem mistrza Gildii, przez 12 dni będą brać udział w wykładach oraz zajęciach praktycznych, jednak tym razem nie z łucznictwa jak to bywało w minionych latach, a z kowalstwa tradycyjnego. Podczas trwania zajęć uczestnicy zdobędą wiedzę na temat kowalstwa, historii rzemiosła, podstaw projektowania, oraz tzw. knifemakingu- dziedziny rzemiosła zdobywającej coraz większą popularność na świecie i w Polsce.


Zapisz się już teraz!


Wraz z rozpoczęciem turnusu uczestnik zostaje przyjęty do Gildii i otrzymuje rangę czeladnika.
Celem programu jest wykonanie w pełni użytkowego, prawdziwego kutego noża według projektu czeladnika przy wykorzystaniu wiedzy i technik dawnych mistrzów rzemiosła. Mistrz Gildii- doświadczony w tym fachu rzemieślnik, poprowadzi uczestników przez kolejne etapy powstawania noża- od projektu z uwzględnieniem wszystkich zasad ergonomii i estetyki, poprzez kucie po wykończenie i ostrzenie. Zajęcia praktyczne poprzedzone będą szczegółowymi wykładami na temat konstrukcji noża, metalurgii, obsługi narzędzi i BHP oraz używania noża w terenie. Zwieńczeniem programu Gildii będzie własnoręcznie wykonany przez uczestnika, w pełni użytkowy nóż oraz specjalny certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Gildii.

Obóz stanowi rozwinięcie Szkoły Zwiadowców na zamku Grodziec. Oznacza to, że oprócz zajęć indywidualnych w obrębie cechu, uczestnicy będą brali udział w niektórych zajęciach organizowanych dla pozostałych uczestników (np.łucznictwo, fechtunek, kartografia itp.). Zapisując się na obóz należy więc zapoznać się z ofertą Szkoły Zwiadowców (LINK)

Program ma na celu przybliżyć kwestie rzemiosła i kowalstwa tradycyjnego. Osobiście będzie można doświadczyć radości tworzenia i używania własnoręcznie wykonanego noża. Każdy z czeladników nabędzie cenną wiedzę i umiejętności niemal zapomniane w dzisiejszych czasach, które z powodzeniem będzie mógł wykorzystać do rozwijania nowego hobby.
Kowalstwo to pasja, z którą chcemy się z Wami podzielić.

Wymagania:

  • ukończone 15 lat
  • podstawowe zdolności manualne
  • notatnik (najlepiej zeszyt z gładkimi kartkami)
  • chęć do nauki

Ilość miejsc: 8

Pozostałe informacje dostępne w programie Szkoły Zwiadowców.