Instytut Tajemnic

Świat ciągle się zmienia, rozwija i zmusza nas do adaptowania się. Nowe niebezpieczeństwa i nowe problemy, zupełnie inne zagadki, pytania i wyzwania, naprzeciw którym stają uczeni z całego świata.
Mugolska nauka przeżywa rozkwit większy niż kiedykolwiek, wyposażając ludzkość w coraz to nowe wynalazki. Jednak nie tylko mugolska rzeczywistość zmienia się w zastraszającym tempie. Świat czarodziejów również ewoluuje. Najtęższe umysły pracują dniami i nocami poszukując rozwiązań problemów i zagadek, zarówno tych podstawowych, zadawanych sobie przez ludzkość od zarania dziejów, jak i nowych, które powstają każdego dnia. Im bliżej czarodzieje wydają się być rozwiązania „zagadek wszechświata”, tym bardziej nielogiczne wydają się podstawowe prawa i prawdy rzeczywistości. Enigmatyczni pracownicy departamentu tajemnic nieustannie zgłębiają tajniki magii aby ją zrozumieć, jednak niejednokrotnie napotykają przeszkody, które wydają się im nie do pokonania.
Ministerstwo Magii podjęło decyzję – aby ruszyć naprzód potrzeba świeżej krwi! Czy myślisz nieszablonowo? Umiesz oddać się w pełni powierzonemu zadaniu? Czy jesteś gotów zmierzyć się z niezrozumiałymi tajemnicami? Czy chcesz przyczynić się do rozwoju nauki? Czy masz wystarczająco siły i determinacji, aby zdobyć tytuł Niewymownego?

Instytut Tajemnic jest autorskim programem skierowanym dla starszych uczestników Letniej Szkoły Magii. Jest to turnus, który bazował będzie na fabule przygotowanej całkowicie dla uczestników przez kadrę Instytutu Tajemnic, na którą młodzi adepci będą mieli niemały wpływ.

Uczestnicy wcielą się w rolę adeptów nauk tajemnych Instytutu Tajemnic – jednostki kształcącej przyszłych Niewymownych, czyli pracowników Departamentu Tajemnic w Ministerstwie Magii. Niewymowni zajmują się zgłębianiem tajników magii i innych zjawisk. W trakcie turnusu odbędą się zajęcia interdyscyplinarne, fabularyzowane oraz specjalistyczne z wielu dziedzin związanych z zawodem Niewymownego, takich jak: eliksiry, alchemia, teoria magii, metodyka badań, magia umysłu, etyka czarodziejów, zaawansowane wróżbiarstwo, zaawansowane zaklęcia czy legilimencja. 

Zachowanie adeptów oraz ich wyniki będą oceniane na podstawie punktacji indywidualnej. Punktacja ta również będzie otwierała możliwość wejścia na kolejne etapy wtajemniczenia. Wraz z większą ilością punktów adepci będą zgłębiali coraz to bardziej tajemnicze i skomplikowane zjawiska. Adepci otrzymują na zakończenie turnusu certyfikat uprawniający do wykonywania zawodu Niewymownego oraz świadectwo z wykazem ocen z poszczególnych przedmiotów.

Turnus ten nie jest LARPem (Live Action Role Playing), ale silnie bazuje na idei Role Play’a, czyli wcielania się w postacie i odgrywania ich w wykreowanym świecie. Uczestnicy więc proszeni są o podtrzymywanie magicznej atmosfery, wczuwanie się w rolę adepta Instytutu.


Zapisz się już teraz!


Organizator
Europejskie Centrum Kształcenia – organizator turystyki posiadający wpis do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego pod numerem 802. Organizator jest uprawniony do prowadzenia imprez turystycznych w Polsce i posiada gwarancję ubezpieczeniową AXA Direct z siedzibą w Warszawie.

Termin:
10.08.2020 – 22.08.2020

Ceny:
2.440 ZŁ – TRANSPORT WŁASNY
2.640 ZŁ – WARSZAWA
2.620 ZŁ – KATOWICE
2.560 ZŁ – WROCŁAW

Uczestnicy
Uczestnikami turnusu może być młodzież w wieku 14 – 19 lat.

Zakwaterowanie
Zamek w Międzylesiu (woj. dolnośląskie) – obiekt klasy turystycznej. Do dyspozycji uczestników jest całe obejście, sale zamkowe, w których będą prowadzone zajęcia w czasie niepogody, jadalnia oraz sanitariaty. Uczestnicy są zakwaterowani w budynkach podzamcza, w pokojach max 11 osobowych, z łazienkami. Organizator turnusu nie prowadzi indywidualnych rezerwacji miejsc w pokojach, a uczestnicy są kwaterowani w poszczególnych pokojach przez uprawnione osoby w imieniu organizatora turystyki, uwzględniając płeć i wiek uczestników.

Wyżywienie
Pełne dzienne wyżywienie w danym osobodniu obejmuje śniadanie, obiad (2 dania), podwieczorek podawany do obiadu, kolację. Do każdego posiłku podawane są napoje ciepłe lub zimne (np. soki). Turnus rozpoczyna się obiadem w pierwszym dniu i kończy śniadaniem w dniu ostatnim. Każdy uczestnik programu otrzymuje prowiant na drogę powrotną składający się z: dwóch bułek z serem lub wędliną, batonika, 0,5l napoju lub wody mineralnej. Wyżywienie jest zgodne z zasadami zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży szkolnej. Jadłospisy są przygotowane przez wykwalifikowanych technologów żywienia. W czasie turnusu dzieci mają dostęp do bezpłatnych napojów (woda mineralna lub herbata).

Inne
Opieka medyczna (lekarz na wezwanie), opieka wychowawcza i kierownicza, leki w przypadku zachorowania na turnusie, ubezpieczenie NW i OC dla kadry turnusu.

Podczas turnusu uczestnicy będą brali udział w zajęciach praktycznych odbywających się również na terenie zalesionym oraz będą używać ostrych narzędzi, takich jak scyzoryki i noże.

Pakiet uczestnika
Uczestnik otrzymuje w pakiecie: pelerynę Niewymownego, koszulkę Instytutu, klucze reprezentujące etapy wtajemniczenia oraz certyfikat uprawniający do wykonywania zawodu Niewymownego.

Program
Uroczyste otwarcie turnusu, zwiedzanie zamku i okolicznych terenów, wycieczki terenowe, gry i biegi fabularne, wieczór przy ognisku, bal, wieczór w stylu „speakeasy”, gry terenowe (m.in. „Filch”), debaty, obrady Wizengamotu (symulacja obrad sądowych), gra taktyczna „Śmierciożercy” w dużym wydaniu, profesjonalny pokaz sokolniczy z prawdziwymi ptakami drapieżnymi, uroczyste zakończenie turnusu połączone z przyznaniem uczestnikom statusu Niewymownego.

Niektóre z przedmiotów nauczanych podczas trwania turnusu: eliksiry, alchemia, astronomia, dzieje magii, magiczne artefakty (nauka, badanie, tworzenie), rzeczoznawstwo, metodyka badań, magia umysłu, sztuka adaptacji, retoryka, etyka czarodziejów, thezauruistyka (sposoby przechowywania wspomnień – zajęcia role-play’owe), zaklęcia.