Nocna Straż

„Straż Nocna” jest turnusem zachowanym w formie quasi-larpa. Jest to turnus skierowany dla starszych uczestników kolonii Letnia Szkoła Magii oraz Zwiadowcy. Turnus nie jest LARPEM – lecz zachowuje w sobie jego wiele elementów, jest on w dużej mierze oparty na fabule, uczestnicy rozwijają swoje postaci i mają decydujący wpływ na wydarzenia mające miejsce w trakcie jego trwania.

Fabuła
Fabuła turnusu opiera się na uniwersum „Pieśni Lodu i Ognia”. Wydarzenia rozgrywają się setki lat po śmierci bohaterów powieści oraz serialu. Nocna Straż przez ten czas przeszła wielką ewolucję – do jej szeregów zaczęto przyjmować kobiety, przeprowadzono renowacje muru oraz reszty fortów, zyskała ona dawną chwałę i blask, stała się po raz kolejny tarczą ludzkości obdarzoną ogromną dozą szacunku mieszkańców kontynentu. Jednak lata chwały minęły, co prawda do Nocnej Straży nadal przyjmuje się kobiety, lecz coraz mniej ochotników  puka w bramy Nocnego Fortu. Ostatnio formację spotkała wielka tragedia ponad dwie setki braci i sióstr zginęło w dziwnych okolicznościach…lordowie Nocnej Straży jako powód podają lawinę, która swą siłą zgładziła ich towarzyszy, jednak czy ta historia na pewno jest prawdziwą? Na kanwach tych wydarzeń władzę podjęły decyzję o wielkiej akcji rekrutacyjnej. Jesteś jednym z nowozrekrutowanych członków, którzy przybywają odbyć swą długą wartę. Jesteś mieczem w ciemności. Jesteś strażnikiem na murach. Jesteś ogniem, który odpędza zimno, światłem, które przynosi świt, rogiem, który budzi śpiących, tarczą, która osłania krainę człowieka. Twoje  życie i Twój honor należą teraz do Nocnej Straży na tę noc i na wszystkie pozostałe…jak to wykorzystasz?


Zapisz się już teraz!


Mechanika
Uczestnicy wcielą się rolę braci i sióstr Nocnej Straży, zostaną przydzieleni do jednej z trzech grup – zarządców, budowniczych lub zwiadowców. Zajęcia odbywać się będą zarówno w tych szczepach jak i w całej grupie uczestników. Za pozytywne zachowanie uczestnicy nagradzani będą dodatkowymi przywilejami oraz „awansami” w hierarchii nocnej straży. Do uczestników  będą indywidualnie drogą mailowa wysyłane formularze do wypełnienia, które ułatwią przeprowadzenie w odpowiedni sposób fabuły.

Wymagania wobec uczestników
Uczestnikami turnusu „Nocna Straż” mogą zostać jedynie osoby z przedziału wiekowego 14-19, które przynajmniej raz uczestniczyły w Letniej Szkole Magii lub Zwiadowcach.(Przypadki osób, które nigdy nie uczestniczyły w wyżej wymienionych turnusach, będą rozpatrywane indywidualnie przez kadrę oraz kierownika). Od uczestników wymagana jest przede wszystkim samodzielność oraz umiejętność racjonalnego myślenia, która jest kluczowa by oddzielić realne wydarzenia od tego co ma miejsce w fabule turnusu.

Strój – mimo, że uczestnicy otrzymają od organizatorów pelerynę, ważnym jest to by ich ubrania zostały zachowane w klimacie turnusu, należy pamiętać o tym, że turnus będzie się odbywał w zimę a uczestnicy w dużej części przebywać będą na zewnątrz, więc prosimy również o zabranie ciepłych i wygodnych ubrań (jeśli jest to możliwe – w kolorze czerni). Prosimy o spakowanie obuwia nieprzemakającego, które pozwoli na maszerowanie między innymi w lesie.

Karta postaci – formularz wraz z instrukcją zostanie wysłany po podpisaniu umowy oraz uiszczeniu opłaty. Każdy uczestnik będzie proszony o wypełnienie go, jeśli pojawią się problemy z tym związane, możliwy będzie kontakt z kadrą turnusu w celu pomocy czy rozwiania wątpliwości.

Szczegółowe zapoznanie się z regulaminem oraz zasadami fabuły i turnusu –  Szczegóły dotyczące zarówno zasad jak i fabuły turnusu będą udostępniane na stronie Europejskiego Centrum Kształcenia, oraz na specjalnie stworzonej w tym celu grupie na Facebooku (podany link do strony). Tam również gracze zapoznają się z historią i realiami świata, poznają część postaci oraz bieżące wydarzenia mające bezpośredni wpływ na historię tworzoną podczas turnusu. Na grupie także wrzucane będą rady dotyczące tworzenia postaci, poradniki wykonywania stroju etc.

Program turnusu
Rozpoczęcie turnusu poprzez wprowadzenie w mechaniki larpowe oraz zasady obowiązujące podczas jego trwania, uroczyste złożenie przysięgi wieczorem pod czardrzewem. Gry terenowe takie jak „zdobądź flagę” „obrona zamku” czy „święto nocnej straży”. Zajęcia odbywające się podczas trwania turnusu : Szermierka, Łucznictwo, Inżynieria Średniowieczna, Orientacja w terenie, Retoryka, Podstawy przetrwania w naturalnych warunkach, Stworzenia zza muru, gra decyzyjna „Wielkie rody”, podstawy rzemieślnictwa surviwalowego, taktyka, tropienie, kamuflaż. Turnus zakończy się wydarzeniem fabularnym oraz przyznaniem stopnia w hierarchii Nocnej Straży.

Organizator
Europejskie Centrum Kształcenia – organizator turystyki posiadający wpis do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego, pod numerem 802. Organizator jest uprawniony do prowadzenia imprez turystycznych w Polsce i posiada gwarancję ubezpieczeniową AXA DIRECT w Warszawie.

Data
13-19.01.2020

Ceny

Uczestnicy
Turnus ten przygotowany został dla uczestników w wieku 14–19 lat, którzy przynajmniej raz uczestniczyli w koloniach organizowanych przez Europejskie Centrum Kształcenia

Transport
Informacje na temat transportu zostaną opublikowane na tydzień przed wyjazdem.

Zakwaterowanie
Zamek w Międzylesiu w województwie dolnośląskim. Obiekt klasy turystycznej, pokoje 2, 4, 6, 8, 10 – osobowe, wyposażone w łóżka, szafki, stolik, krzesła, gniazdko elektryczne. Każdy pokój posiada dostęp do własnej łazienki. Uczestnicy są zakwaterowani na terenie zamku. Organizator nie prowadzi indywidualnych rezerwacji miejsc w pokojach, a uczestnicy są kwaterowani w poszczególnych pokojach przez uprawnione osoby w imieniu organizatora turystyki, uwzględniając płeć i wiek uczestników.

Wyżywienie
Pełne dzienne wyżywienie w danym osobodniu obejmuje śniadanie, obiad (2 dania), podwieczorek podawany do obiadu, kolację. Do każdego posiłku podawane są napoje ciepłe lub zimne (np. soki). Turnus rozpoczyna się obiadem w pierwszym dniu i kończy obiadem w dniu ostatnim. Każdy uczestnik programu otrzymuje prowiant na drogę powrotną składający się z: bułek z serem lub wędliną, batonika, 0,5l napoju lub wody mineralnej. Wyżywienie jest zgodne z zasadami zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży szkolnej. Jadłospisy są przygotowane przez wykwalifikowanych technologów żywienia zatrudnionych w Zamku w Międzylesiu. W czasie turnusu uczestnicy mają dostęp do bezpłatnej wody pitnej.

Pakiet uczestnika
Każdy uczestnik otrzymuje w pakiecie: koszulkę, pelerynę oraz amulet nocnej straży.

Inne
Opieka medyczna (lekarz na wezwanie), opieka wychowawcza i kierownicza, leki w przypadku zachorowania na turnusie, ubezpieczenie NW i OC dla kadry turnusu.