Szkoła LARP

Letnia Szkoła Larpowania

Live action role playing (larp) to rozrywka z pogranicza teatru i gry miejskiej. Uczestnicy wcielają się w postacie i odgrywają ich losy przez pewien czas. Tylko od nich zależy, jak skończy się opowieść, której są bohaterami. Czarnoksiężnik, który chce przejąć władzę nad światem? Ambitna nauczycielka Eliksirów? Zbuntowana czarownica z dobrego domu? Możliwości jest wiele, a w trakcie obozu będzie możliwość spróbowania swoich sił aż w kilku grach. Zamiast tylko oglądać lub czytać opowieści, bądź ich uczestnikiem!

Pozytywny odbiór tzw. „kmin” (gier fabularnych) na zwykłych turnusach Letniej Szkoły Magii zainspirował nas do stworzenia programu skupionego na role playu. Jak lepiej wczuć się w postać? Jak zaangażować się w fabułę? Czy da się zepsuć larpa? Na te i inne pytania poznacie odpowiedź w trakcie wyjazdu.

W trakcie tygodniowego turnusu:

  • poznacie oraz zagracie w różne rodzaje larpów,
  • dowiecie się, jak samemu stworzyć postać,
  • nauczycie się technik aktorskich,
  • poćwiczycie umiejętności odgrywania,
  • weźmiecie udział w zajęciach okołopsychologicznych nt. emocji i nawiązywania relacji,
  • zatańczycie na magicznym balu,
  • zagracie larpa w klimatach wieczorku bohemy lat 20.,
  • staniecie się uczestnikami całodniowej Gry Głównej,
  • pośpiewacie przy ognisku.

Wszystkie gry odbędą się w uniwersum inspirowanym Harrym Potterem. Codziennie odkryjecie inny fragment magicznego świata, a to wszystko na pięknym i klimatycznym zamku Grodziec. Zachęcamy do zabrania przynajmniej jednej, eleganckiej kreacji na wieczorek artystyczny i bal. Garderoba inspirowana magicznym światem będzie zawsze mile widziana.


Zapisz się już teraz!


Termin:
24.08.2020 – 30.08.2020

Ceny:
1.400 ZŁ – TRANSPORT WŁASNY RODZICA
1.600 ZŁ – WARSZAWA
1.580 ZŁ – KATOWICE
1.520 ZŁ – WROCŁAW

Uczestnicy
Uczestnikami turnusu może być młodzież w wieku powyżej 14 roku życia.

Transport
UWAGA! Przypominamy o zabraniu legitymacji szkolnych, które mogą być sprawdzane podczas transportu.

Informacja na temat transportu pojawi się najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem turnusu.

Zakwaterowanie

Zamek Grodziec. Dormitoria zamkowe (pokoje stylizowane) pokoje 4, 12, 16 osobowe. Pokoje dopasowane do klimatu historycznego zamku i wyposażone w meble drewniane. Sanitariaty znajdują się na korytarzach. Uczestnicy zakwaterowani są w budynku zamkowym. Organizator turnusu nie prowadzi indywidualnych rezerwacji miejsc w pokojach, a uczestnicy są kwaterowani w poszczególnych pokojach przez uprawnione osoby w imieniu organizatora turystyki, uwzględniając płeć i wiek uczestników.

Wyżywienie
Turnus rozpoczyna się obiadem i kończy śniadaniem. Uczestnicy otrzymują na drogę powrotną prowiant opisany w umowie. W każdym osobodniu uczestnik otrzymuje 3 główne posiłki tj. śniadanie, obiad (2 dania), kolację. Do obiadu podawany jest dodatkowo deser. Podczas posiłków podawane są napoje zimne lub ciepłe.

Pakiet uczestnika
Uczestnik otrzymuje w pakiecie: szatę czarodzieja szytą na miarę, koszulkę turnusu, różdżkę drewnianą.

Inne
Opieka medyczna (lekarz na wezwanie), opieka wychowawcza i kierownicza, leki w przypadku zachorowania na turnusie, ubezpieczenie NW i OC dla kadry turnusu.

Fabuła turnusu
Uczestnicy biorą udział w szeregu gier fabularnych typu larp, bawiąc się w magiczny świat znany z książek i filmów o Harrym Potterze.

Program
Zapoznanie uczestników z teorią larpową, specyfiką i zasadami gier fabularnych. Nauka technik aktorskich, ćwiczenia teatralne oraz z emisji głosu. Zajęcia okołopsychologiczne. Uroczysty bal magicznych postaci. Praktyka larpowa – poznawanie różnorodnych gier (czas trwania jednej to 3 godziny). Gra Główna: trwający cały dzień larp w świecie inspirowanym Harrym Potterem. Zwiedzanie zamku. Zajęcia dotyczące sztuki dyskusji.