Wakacje z Przygodą

Jesteś gotowy na prawdziwą przygodę?
Kolonie na zamku w Otmuchowie to wspaniała okazja na przeżycie wakacyjnej przygody w gronie znajomych. Każdego dnia czeka na Ciebie inny temat przewodni. Jednego dnia zostań rycerzem i przenieś się w świat średniowiecza, strzelaj z łuku, naucz się fechtunku. Kolejnego dnia poczuj się jak prawdziwy łowca, poznaj tajniki kamuflażu, zrób własną wędkę i wybierz się z nami na ryby. A co powiesz na poszukiwanie skarbu innego dnia? Jedno jest pewne, z nami zapomnisz co to nuda. Przygoda czeka, wybierasz się z nami?

Drodzy rodzice. Program stworzyliśmy w taki sposób, aby nasi podopieczni mogli zasmakować przygody takiej, jaką sami pamiętamy ze swojego dzieciństwa. Naszą przygodę opieramy w dużej mierze na bliskim kontakcie z naturą, okraszoną w klimaty średniowiecza i fantastyki. Krótko mówiąc… sporo ruchu, kreatywne zabawy i mnóstwo emocji.


Zapisz się już teraz!


INFORMACJE

Przykładowe bloki tematyczne:

1. Dzień rycerza:
– łucznictwo
– fechtunek

2. Dzień łowcy:
– wędkowanie
– kamuflaż
– bitwy łucznicze

3. Dzień rękodzieła
– ceramika
– dawne tańce i zabawy
– malowanie

4. Dzień sportu i gier:
– leśna olimpiada
– gry plebejskie
– gry planszowe

5.Dzień poszukiwacza skarbów:
– gra fabularna w terenie
– ognisko z pieczeniem kiełbaski

 

Termin:
Turnus I  16.07.2018 – 29.07.2018

Pakiet uczestnika:
Uczestnik w pakiecie otrzymuje koszulkę oraz upominek-niespodziankę. Ponadto na czas trwania pólkolonii otrzymuje bluzę maskującą.

Obiekt:
Zamek w Otmuchowie w województwie opolskim. Obiekt klasy turystycznej, dormitoria zamkowe (pokoje) 2, 3 i 4, osobowe z łazienkami. Uczestnicy są zakwaterowani w głównym budynku zamkowym. Organizator turnusu nie prowadzi indywidualnych rezerwacji miejsc w pokojach, a uczestnicy są kwaterowani w poszczególnych pokojach przez uprawnione osoby w imieniu organizatora turystyki, uwzględniając płeć i wiek uczestników.

Uczestnicy:
Uczestnikami turnusu mogą być dzieci i młodzież w wieku 9 – 16 lat. Konieczny warunek uczestnictwa w turnusie: dziecko musi być samodzielne.

Wyżywienie:
w każdym dniu uczestnik otrzymuje 3 posiłki (śniadanie, obiad składający się z dwóch dań, kolacja). Posiłki są przygotowywane zgodnie z przepisami żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży szkolnej. Do każdego posiłku uczestnik turnusu otrzymuje zapewniony przez organizatora napój. Na drogę powrotną uczestnik dodatkowo otrzymuje prowiant (2 bułki z serem, woda mineralna – butelkowana 0,5 litra, owoc i batonik). Standardowe wyżywienie świadczone w ramach niniejszej umowy nie uwzględnia specjalnych diet według wskazań lekarskich ani innych diet i wymagań żywieniowych np. wegetariańskich itp. Specjale diety przygotowywane są za dopłatą po uzgodnieniu z organizatorem.

Transport i godziny zajęć:
Informacje na temat transportu pojawią się na 14 dni przed rozpoczęciem turnusu.