Zimowe warsztaty średniowieczne

Zimowisko w formie warsztatów na których chcemy przybliżyć uczestnikom życie w średniowiecznym Wrocławiu. W trakcie zajęć biorący udział w zimowisku nauczą się posługiwać średniowieczną bronią taką jak miecz, szabla,  sztylet oraz łuk. Oprócz tego poznają podstawy dawnych tańców oraz wyrobu strzał. Na uczestników czekają też opowieści o dawnych dziejach Dolnego Śląska oraz projekcje dobrych filmów historycznych.

 Informacje

Organizator
Europejskie Centrum Kształcenia – organizator turystyki posiadający wpis do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego, pod numerem 802. Organizator jest uprawniony do prowadzenia imprez turystycznych w Polsce i posiada gwarancję ubezpieczeniową AXA Direct z siedzibą w Warszawie.

Uczestnicy
Uczestnikiem obozu może zostać osoba w wieku od 11-17 lat.

Transport
Oferta dla mieszkańców Wrocławia i okolic. Transport we własnym zakresie.

Miejsce
Centrum kultury Zamek, plac Świętojański 1 Wrocław http://www.zamek.wroclaw.pl/

Pakiet uczestnika
każdy na czas trwania warsztatów otrzyma profesjonalny, bezpieczny sprzęt do nauki szermierki oraz materiały niezbędne do uczestnictwa w innych zajęciach.

Kadra:
Zajęcia prowadzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą i prowadzeniu zajęć z zakresu historii, posiadające uprawnienia instruktorskie w dziedzinie szermierki.

UWAGA! Nasza strona przesyła automatyczne maile z powiadomieniami. Zostały przystosowane do standardowej oferty kolonijnej gdzie zaliczka wynosi 500zł. W przypadku tej oferty prosimy zignorować informację na temat zaliczki i rezerwacji tymczasowej.