Nasza firma działa na Polskim rynku już od 12 lat. Jesteśmy prekursorami kolonii o tematyce Harrego Pottera oraz Zwiadowców na skalę krajową. Do dnia dzisiejszego inne kolonie inspirują się naszym programem. Doświadczenie jakie zebraliśmy w tym czasie jest bezcenne. Zaufanie setek rodziców i uśmiechy tysięcy dzieci są najlepszą zapłatą za włożony wysiłek. Dziękujemy Wam!


ORGANIZATOR

Europejskie Centrum Kształcenia – organizator turystyki posiadający wpis do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego, pod numerem 802. Organizator jest uprawniony do prowadzenia imprez turystycznych w Polsce i posiada gwarancję ubezpieczeniową AXA Direct w Warszawie.

Tomasz Smaź
Europejskie Centrum Kształcenia
ul. Bolesława Leśmiana 9
47-400 Racibórz

NIP: 748-111-53-63


KADRA

Nasza kadra to nie tylko grupa doświadczonych i odpowiedzialnych pedagogów. W nasze szeregi wstępują przede wszystkim ludzie pozytywni, z pasją, o nie skrępowanej wyobraźni. Nierzadko posiadają wiedzę i umiejętności unikatowe, które znajdują odzwierciedlenie na prowadzonych przez nich zajęciach. W sposób ciekawy i skuteczny potrafią przekazać swoje doświadczenie kolejnym pokoleniom.


HISTORIA

Firma istnieje od roku 2002, w którym to rozpoczęła działanie pod nazwą Centrum Promocji Edukacji w Raciborzu. W tym samym roku po raz pierwszy odbyła się Letnia Szkoła Magii, jeszcze wtedy tylko na Zamku Gniew. Grupa doświadczonych pedagogów, znajomych i przyjaciół zainspirowana wybuchem fenomenu Harry’ego Pottera postanowiła stworzyć polską Letnią Szkołę Magii. W pierwszym sezonie przeprowadzone zostały cztery wakacyjne turnusy, każdy z nich całkowicie zapełniony. Pomysł okazał się pełnym sukcesem, a zadowoleni uczestnicy i ich rodzice pytali już o terminy wyjazdów zimowych.

W zimie 2003 odbył się pierwszy turnus zimowy i tym samym włączenie do oferty Zamku Czocha. Od tej pory wyjazdy organizowane były równolegle w dwóch zamkach w tym samym czasie – w Czosze i w Gniewie. Przez lata Letnia Szkoła Magii ewoluowała do wymiaru kolonii totalnie tematycznej – każdego roku pojawiały się nowe przedmioty wymyślane i aranżowane przez wychowawców – profesorów: wróżbiarstwo na zamkowej wieży, eliksiry w lochach, czy największy projekt – quidditch, a co za nim idzie cała liga tego magicznego sportu. Powstał również nasz własny organ prasowy, gazeta Żongler, wydawany niemal codziennie na magicznych turnusach, do której pisać może każdy z uczestników naszych kolonii.

W roku 2009 firma podzieliła się, a każda z jej części postanowiła kontynuować program, który już do tej pory okazał się wielkim sukcesem. Od tej pory pod nazwą Europejskie Centrum Kształcenia ci sami profesorowie co w latach poprzednich kontynuowali tradycję magicznych kolonii i zimowisk. Od tego też roku na turnusach pojawiać zaczęły się duże fabuły, które zapewniają jeszcze więcej zabawy naszym uczestnikom. Turniej Trójmagiczny, Komnata Tajemnic czy inne autorskie pomysły cieszące się wielką popularnością wśród młodych magów.

Oprócz wyjazdów dla fanów Harry’ego Pottera oferta obejmowała również wyjazdy dla miłośników bieszczadzkich wędrówek czy nadmorskich okolic.

W roku 2010 do oferty włączony został nowy program – Szkoła Zwiadowców, bazowany na uniwersum z książek Johna Flanagana realizowany na Zamku Gniew. Sukces Szkoły Zwiadowców ma porównywalne rozmiary do sukcesu Letniej Szkoły Magii – wszystkie turnusy zostały od razu zapełnione i tendencja ta utrzymuje się do dzisiaj.

W roku 2011 do oferty włączony został nowy zamek – urokliwy Grodziec położony na wygasłym wulkanie. Trzy z czterech turnusów w tym miejscu natychmiast zostały zapełnione przez Zwiadowców, czwarty natomiast zajęli czarodzieje. Nie była to jednak Letnia Szkoła Magii, lecz nowy program dla starszych uczestników, którzy mogli się już pochwalić kilkukrotną obecnością na LSMie. Program ten nosił nazwę Akademia Aurorów i został przyjęty z ogromnym entuzjazmem przez wszystkich jego uczestników.

Od tej pory trzy pierwsze turnusy należą do Szkoły Zwiadowców, ostatni natomiast jest zawsze nowym programem dla starszych czarodziei. Wspomnieć tu należy o turnusie Ligi Quidditcha (2012) oraz Instytucie Tajemnic (2013).

Nie tylko Letnia Szkoła Magii ewoluowała przez te lata – od roku 2012 na wybranych turnusach Szkoły Zwiadowców realizowany jest program Szkoła Rzemiosła i Łucznictwa Tradycyjnego, który polega na przeprowadzeniu od podstaw szkolenia w zakresie tworzenia łuków, natomiast od roku 2014 do programu wszedł aktualny zwiadowczy hit – Bitwy Łucznicze. Dzięki specjalnemu wyposażeniu, uczestnicy mogą brać udział w bitwach, w których strzelają do siebie ze specjalnych łuków, używając bezpiecznych strzał – pacynek.

Te wszystkie lata doświadczenia sprawiają, że jesteśmy najlepszym organizatorem kolonii tematycznych dla fanów Harry’ego Pottera i Zwiadowców (a także dla wielbicieli książek Igrzyska śmierci, Dary Anioła, Percy’ego Jacksona, Niezgodnej i innej literatury fantastycznej). Wielokrotnie nasze pomysły i oryginalne programy padły ofiarą powielenia ich przez konkurencję. Bezustannie śledzimy nowe trendy w literaturze dziecięcej i młodzieżowej, aby być na bieżąco z wymaganiami najmłodszych. Oczekiwaniom rodziców natomiast sprostujemy dzięki cyklicznym szkoleniom naszej kadry wychowawczej.

Poza działalnością w zakresie kolonii i zimowisk, firma organizuje również imprezy integracyjne, Bitwy Łucznicze i wycieczki szkolne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.


WSPÓŁPRACA

Chcesz wstąpić w szeregi naszej kadry – osób kreatywnych i pozytywnie zakręconych? Posiadasz umiejetności, które chciałbyś zaprezentować innym?
Jeśli tak, wyslij nam swoeje CV korzystając z formularza kontaktowego (temat KOLONIE) lub prześlij na adres kolonie5@wp.pl. Krótko opisz, swoje wykształcenie, zainteresowania, umiejetności oraz doświadczenie pedagogiczne.
Szukamy osób kreatywnych, które nie będą tylko odtwarzały zastanego programu, ale urozmaicą go i wzbogacą swoją osobą.

Pamiętaj, jeśli chcesz zostać wychowawcą na kolonii musisz ukończyć kurs wychowawcy kolonijnego. Niezbędne są także badania sanitarno-epidemiologiczne. Bycie wychowawcą to nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim odpowiedzialność i obowiązki.