Szkoła Zwiadowców

Kolonia Szkoła Zwiadowców to program przeznaczony dla fanów serii książek pt. Zwiadowcy oraz innej literatury o konwencji rycersko – przygodowej. Fabuła turnusu opiera się na koncepcji szkoły zwiadowców, a jej uczniowie przechodzą przez specjalne szkolenie pod okiem mistrzów. Dwunastodniowe szkolenie prowadzić będzie do uroczystego wręczenia liści dębu, a zakończone zostanie oficjalnym przyjęciem w szeregi Zwiadowców w randze ucznia.

Zwiadowcę cechuje wszechstronna wiedza i odwaga, jest mistrzem kamuflażu, tropienia i bezszelestnego przemieszczania się. Swoje umiejętności zawdzięcza surowemu i długotrwałemu szkoleniu pod okiem mistrzów.

Podstawowymi przedmiotami w Szkole Zwiadowców są:

  • Łucznictwo – Zajęcia na strzelnicy w otwartym zabezpieczonym terenie, ćwiczenie w którym nacisk kładziony jest na realizm i stworzenie „prawdziwych” warunków do strzelania. Omówienie budowy i rodzajów łuków. Techniki strzelania z różnych rodzajów łuków.
  • Bitwy Łucznicze – emocjonująca gra, pozwalająca sprawdzić umiejętności łucznicze w boju. Dokładny opis znajdziesz TUTAJ.
  • Rzucanie nożami – nauka rzucania specjalnymi nożami do celu
  • Terenoznawstwo i orientacja w terenie – Poruszanie się według znaczników terenu, nauka wyznaczania kierunku 
  • Podstawy zielarstwa i produkcji medykamentów – W pełni racjonalne podejście do tworzenia mikstur, poznanie podstawowych mieszanek ziołowych.
  • Strzelanie z wiatrówki – Nauka strzelania z broni pneumatycznej w otwartej zabezpieczonej strzelnicy
  • Kartografia – Poznanie tajników tworzenia map, ich odczytywania i wykorzystania w praktyce razem z wykorzystaniem kompasu.
  • Kodowanie – Nauka szyfru używanego przez służby specjalne (Zwiadowcy) i korpus dyplomatyczny.
  • Sztuka kamuflażu – Nauka przygotowania kamuflażu w terenie zalesionym i przemieszczania się z jego użyciem.
  • Fechtunek – podstawy władania mieczem dwuręcznym. Nauki odbywają się przy użyciu bezpiecznych mieczy Go-now, prowadzone przez mistrza Polski w szermierce szablą (Go-now).

Zapisz się już teraz!

Informacje

Organizator
Europejskie Centrum Kształcenia – organizator turystyki posiadający wpis do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego pod numerem 802. Organizator jest uprawniony do prowadzenia imprez turystycznych w Polsce i posiada gwarancję ubezpieczeniową AXA Direct z siedzibą w Warszawie.

Terminy

GRODZIEC:
Turnus I 24.06.2024 – 06.07.2024
Turnus II 08.07.2024 – 20.07.2024
Turnus III 22.07.2024 – 03.08.2024
Turnus IV 05.08.2024 – 17.08.2024
Turnus V 19.08 .2024– 31.08.2024 (SZKOŁA WILKA)

NIDZICA:
Turnus I 22.07.2024 – 03.08.2024
Turnus II 05.08.2024 – 17.08.2024
Turnus III 19.08.2024 – 25.08.2024 (7dni)


Ceny:
GRODZIEC:
3250 ZŁ – TRANSPORT WŁASNY RODZICA
3500 ZŁ – WARSZAWA
3500 ZŁ – KATOWICE
3450 ZŁ – WROCŁAW

GRODZIEC SZKOŁA WILKA:
3300 ZŁ – TRANSPORT WŁASNY RODZICA
3550 ZŁ – WARSZAWA
3550 ZŁ – KATOWICE
3500 ZŁ – WROCŁAW

NIDZICA:
3300 ZŁ – TRANSPORT WŁASNY RODZICA
3450 ZŁ – WARSZAWA
3450 ZŁ – KATOWICE
3450 ZŁ – WROCŁAW

NIDZICA TURNUS 7-DNIOWY:
2300 ZŁ – TRANSPORT WŁASNY RODZICA
2540 ZŁ – WARSZAWA
2550 ZŁ – KATOWICE
2550 ZŁ – WROCŁAW

Uczestnicy
Uczestnikami turnusu mogą być dzieci i młodzież w wieku 9 – 17 lat. Konieczny warunek uczestnictwa w turnusie: dziecko musi być samodzielne.

Transport
UWAGA! Przypominamy o zabraniu legitymacji szkolnych, które mogą być sprawdzane podczas transportu.

Informacja na temat transportu pojawi się najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem turnusu.

Zakwaterowanie – Zamek w Nidzicy – w województwie warmińsko – mazurskim. Obiekt klasy turystycznej, dormitoria (pokoje) zamkowe 2,3,4 osobowe, wyposażone w łóżka, szafki, stolik, krzesła, gniazdko elektryczne. Sanitariaty znajdują się w każdym pokoju (WC, umywalki, kabiny prysznicowe). Uczestnicy są zakwaterowani w głównym budynku zamkowym. Organizator turnusu nie prowadzi indywidualnych rezerwacji miejsc w pokojach, a uczestnicy są kwaterowani w poszczególnych pokojach przez uprawnione osoby w imieniu organizatora turystyki, uwzględniając płeć i wiek uczestników.

ZAKWATEROWANIE – Zamek Grodziec, Zagrodno w województwie dolnośląskim. Obiekt klasy turystycznej, dormitoria zamkowe (pokoje)
8, 12, 16 osobowe, wyposażone w łóżka, szafki, stolik, krzesła, gniazdko elektryczne. Sanitariaty znajdują się na każdym piętrze (WC,
umywalki, kabiny prysznicowe). Uczestnicy są zakwaterowani w głównym budynku zamkowym. Organizator turnusu nie prowadzi
indywidualnych rezerwacji miejsc w pokojach, a uczestnicy są kwaterowani w poszczególnych pokojach przez uprawnione osoby w imieniu
organizatora turystyki, uwzględniając płeć i wiek uczestników

Wyżywienie
Pełne dzienne wyżywienie w danym osobodniu obejmuje śniadanie, obiad (2 dania), podwieczorek podawany do obiadu, kolację. Do każdego posiłku podawane są napoje ciepłe lub zimne (np. soki). Turnus rozpoczyna się obiadem w pierwszym dniu i kończy śniadaniem w dniu ostatnim. Każdy uczestnik programu otrzymuje prowiant na drogę powrotną składający się z: dwóch bułek z serem lub wędliną, batonika, 0,5l napoju lub wody mineralnej. Wyżywienie jest zgodne z zasadami zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży szkolnej. Jadłospisy są przygotowane przez wykwalifikowanych technologów żywienia. W czasie turnusu dzieci mają dostęp do bezpłatnych napojów (woda mineralna lub herbata).
W zamku Grodziec dodatkowo można wykupić tylko dietę wegetariańską ( obowiązuje dodatkowa opłata w wysokości 200zł ).

W zamku w Nidzicy dodatkowo można wykupić tylko dietę wegetariańską ( obowiązuje dodatkowa opłata w wysokości  200zł ). Pozostałe diety można wykupić po uzgodnieniu z organizatorem i zarządcą obiektu.

Pakiet uczestnika
Każdy uczestnik otrzymuje w pakiecie: zawieszkę – liść dębu, herb, koszulkę oraz świadectwo ukończenia Szkoły Zwiadowców. Dodatkowo uczestnik zachowuje wykonane przez siebie przedmioty na zajęciach z rzemiosła.

Inne
Opieka medyczna (lekarz na wezwanie), opieka wychowawcza i kierownicza, leki w przypadku zachorowania na turnusie, ubezpieczenie NW i OC dla kadry turnusu.

Program
Fabuła turnusu opiera się na konwencji szkoły zwiadowców, a jej uczniowie przechodzą przez specjalne szkolenie pod okiem mistrzów. Szkolenie prowadzić będzie do uroczystego wręczenia liści dębu, a zakończone zostanie oficjalnym przyjęciem w szeregi Zwiadowców w randze ucznia. Turnus rozpoczyna się przydziałem do poszczególnych drużyn podczas gry fabularnej. Zajęcia organizowane podczas trwania turnusu to: łucznictwo – zajęcia na strzelnicy w otwartym zabezpieczonym terenie (ćwiczenie, w którym nacisk kładziony jest na realizm i stworzenie „prawdziwych” warunków do strzelania), rzucanie nożami, strzelanie z broni pneumatycznej (wiatrówki), podstawy zielarstwa (nauka o podstawowych właściwościach ziół oraz przygotowywanie mieszanek ziołowych), kartografia (poznanie tajników tworzenia map, ich odczytywania i wykorzystania w praktyce), kodowanie (nauka szyfrów), sztuka kamuflażu i przemieszczania się w terenie z jego użyciem. Bitwy Łucznicze – emocjonująca gra terenowa przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Zajęcia rzemieślnicze z podziałem na roczniki (udział w koloniach w poprzednich latach). Fabularne gry i zajęcia terenowe. Budowanie szałasów w warunkach leśnych. Podstawy fechtunku (prowadzone przy pomocy mieczy Go-now), ognisko z pieczeniem kiełbasy, udział w projekcjach filmów. Każdy z wyżej wymienionych elementów jest prowadzony przez minimum 1 jednostkę czasową trwającą 45 minut.