Akademia Aurorów

Turnus specjalny: Akademia Aurorów

Od Drugiej Wojny Czarodziejów minęło ponad dwadzieścia lat. Przyzwyczailiśmy się do pokoju, poczucia bezpieczeństwa i wygodnego życia. Wśród codziennych spraw często zapominamy, komu zawdzięczamy spokój ducha. Kto, w tych pozornie dobrych czasach, każdego dnia ryzykuje życie tropiąc czarnoksiężników i zapobiega tragediom.

Aurorzy. Najlepsi z najlepszych. Elita.

Choć wydaje się, że nic nam nie grozi, ci, którzy jeszcze mają w pamięci mroczny czas wojny, coraz częściej spoglądają w niebo. Niepokoje społeczne, braki kadrowe w Biurze Aurorów, rozkwit czarnego rynku – tak samo zaczynała się rebelia Grindelwalda, podobnie do władzy dochodził Lord Voldemort. Seria zamachów postawiła Ministerstwo na nogi i sprawiły, że wcześniej niż zwykle otworzyły się bramy Akademii Aurorów – elitarnej placówki, w której młodzież kształci się na przyszłych strażników magicznego świata. Teraz, gdy czarodziejski świat jest w niebezpieczeństwie, każda różdżka się liczy.

Czy jesteś gotów dołączyć do Aurorów? Wziąć na swoje barki wielką odpowiedzialność i powstrzymać czające się w ciemności zło? Jeżeli nie brak ci odwagi, Akademia Aurorów czeka na twoje zgłoszenie!

***

Akademia Aurorów jest autorskim programem skierowanym do starszej młodzieży (14 lat i więcej), która przynajmniej raz uczestniczyła już w koloniach Letniej Szkoły Magii.

Nie znajdziecie tu zajęć znanych z LSM-u. Główną atrakcją jest prowadzona przez cały turnus fabuła, na którą uczestnicy mają niemały wpływ. W trakcie obozu odbędą się fabularyzowane zajęcia (m.in. obrona przed czarną magią, zaklęcia, taktyka, legilimencja) z wielu dziedzin związanych z pracą Aurora – przedstawiciela sił specjalnych magicznego świata. Planujemy połączyć teorię z wieloma zadaniami praktycznymi: kadeci będą własnoręcznie zbierać ślady, eskortować drogocenne towary oraz wezmą udział w widowiskowym finale fabuły. Na uczestników czeka intensywny czas zakończony egzaminami. Po ich zdaniu każdy uzyska odznakę Aurora oraz świadectwo ukończenia nauki.

Do wyboru będą trzy specjalizacje aurorskie – każda z nich ma nieco inny program zajęć: zwiadowcy skupią się na treningu fizycznym i wywiadzie, medycy na kryminologii, eliksirach i psychologii, a taktycy na logice, zarządzaniu zespołem i kryminalistyce.

W programie m.in.: wieczorne patrolowanie zamku, zajęcia terenowe, nauka kamuflażu, ognisko integracyjne, klimatyczny wieczór szpiegowski, zagadki wzorowane na escape roomach oraz bal w wyjątkowej aranżacji.

Turnus nie jest grą typu larp (live action role playing), ale silnie opiera się na roleplayu – przez większość czasu odgrywamy i wcielamy się w postacie. Uczestnicy proszeni są o podtrzymanie magicznej atmosfery i na poważnie wczuwanie się w rolę kadeta. Z uczestnikami będziemy się kontaktować jeszcze przed turnusem za pośrednictwem grupy na Facebooku.

Każdy uczestnik musi być wyposażony w:

– Białą koszulę i czarne spodnie,

– Buty terenowe – buty za kostkę z grubą podeszwą,

– Ubranie, którego nie będzie szkoda zabrudzić i uszkodzić w terenie,

– Spray na komary i kleszcze,

– Latarkę (nie w telefonie),

– Kompas,

– Scyzoryk,

– Obuwie i strój sportowy,

– Odświętny strój na Bal Aurora,

– Strój na wieczór w klimacie Wielkiego Gatsby’ego (lata 20.),

– Zeszyt i przybory piśmiennicze,

– Różdżkę razem z kaburą/mocowaniem do ubrania.


Zapisz się już teraz!


Organizator
Europejskie Centrum Kształcenia – organizator turystyki posiadający wpis do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego pod numerem 802. Organizator jest uprawniony do prowadzenia imprez turystycznych w Polsce i posiada gwarancję ubezpieczeniową AXA Direct z siedzibą w Warszawie.

Termin:
08.08.2022-20.08.2022

Ceny:
2800 ZŁ – TRANSPORT WŁASNY
3020 ZŁ – TRANSPORT WARSZAWA
3000 ZŁ – TRANSPORT KATOWICE
2920 ZŁ – TRANSPORT WROCŁAW

Uczestnicy
Uczestnikami turnusu może być młodzież w wieku 14 – 19 lat, która uczestniczyła w Letniej Szkole Magii przynajmniej jeden raz.

Zakwaterowanie

Zamek w Międzylesiu (woj. dolnośląskie) – obiekt klasy turystycznej. Do dyspozycji uczestników jest całe obejście, sale zamkowe, w których będą prowadzone zajęcia w czasie niepogody, jadalnia oraz sanitariaty. Uczestnicy są zakwaterowani w budynkach zamku i  podzamcza, w pokojach max 11 osobowych, z łazienkami. Organizator turnusu nie prowadzi indywidualnych rezerwacji miejsc w pokojach, a uczestnicy są kwaterowani w poszczególnych pokojach przez uprawnione osoby w imieniu organizatora turystyki, uwzględniając płeć i wiek uczestników.

Wyżywienie

Pełne dzienne wyżywienie w danym osobodniu obejmuje śniadanie, obiad (2 dania), podwieczorek podawany do obiadu, kolację. Do każdego posiłku podawane są napoje ciepłe lub zimne (np. soki). Turnus rozpoczyna się obiadem w pierwszym dniu i kończy śniadaniem w dniu ostatnim. Każdy uczestnik programu otrzymuje prowiant na drogę powrotną składający się z: dwóch bułek z serem lub wędliną, batonika, 0,5l napoju lub wody mineralnej. Wyżywienie jest zgodne z zasadami zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży szkolnej. Jadłospisy są przygotowane przez wykwalifikowanych technologów żywienia. W czasie turnusu dzieci mają dostęp do bezpłatnych napojów (woda mineralna lub herbata).

Inne

Opieka medyczna (lekarz na wezwanie), opieka wychowawcza i kierownicza, leki w przypadku zachorowania na turnusie, ubezpieczenie NW i OC dla kadry turnusu.

Podczas turnusu uczestnicy będą brali udział w zajęciach praktycznych odbywających się również na terenie zalesionym oraz będą używać ostrych narzędzi, takich jak scyzoryki i noże.

 

Pakiet uczestnika

Uczestnik otrzymuje w pakiecie: koszulkę z logo Akademii, świadectwo ukończenia kursu oraz odznakę.

 

Program
Uroczyste otwarcie turnusu, zwiedzanie zamku i okolicznych terenów, poranne zaprawki, wieczorne patrole, gry i biegi fabularne, bal Aurora, wieczór w  klimacie lat 20., gry terenowe (m.in. „Filch”, eksorty, patrole), zajęcia teatralne, uroczyste zakończenie turnusu połączone z rozdaniem świadectw.

Niektóre z przedmiotów nauczanych podczas trwania turnusu: eliksiry, magomedycyna, kamuflaż, kryminologia i kryminalistyka, taktyka, kontrwywiad, logika.