Wycieczki

Nasze wyjazdy opierają się na wieloletnich doświadczeniach zebranych w trakcie organizowania kolonii Szkoła Zwiadowców. Postanowiliśmy wyjść poza ramy kolonii i zaoferować nasz program szkołom. Możemy zorganizować dla Ciebie kilkudniowy wyjazd na zamek Grodziec gdzie poprowadzimy zajęcią m.in. z łucznictwa, fechtunku i kamuflażu. Sprawimy, że Twoja wycieczka pozostanie na długo w pamięci wychowanków.

Zobacz naszą ulotkę


Informacje

Miejsca
Miejscem docelowym naszych wycieczek jest zamek Grodziec (GALERIA) znajdujący się w Krainie wygasłych wulkanów na Dolnym Śląsku. Sam fakt nocowania na zamku jest wyjątkowym przeżyciem (to nie jest zwykły hotel czy też domek campingowy).

Zakwaterowanie
Dormitoria zamkowe (pokoje stylizowane) pokoje 4, 12, 16 osobowe. Pokoje dopasowane do klimatu historycznego zamku i wyposażone w meble drewniane. Sanitariaty znajdują się na korytarzach. Uczestnicy zakwaterowani są w budynku zamkowym.

Wyżywienie
Pełne dzienne wyżywienie w danym osobodniu obejmuje śniadanie, obiad (2 dania), podwieczorek podawany do obiadu, kolację. Do każdego posiłku podawane są napoje ciepłe lub zimne (np. soki). Turnus rozpoczyna się obiadem w pierwszym dniu i kończy śniadaniem w dniu ostatnim. Każdy uczestnik programu otrzymuje prowiant na drogę powrotną składający się z: dwóch bułek z serem lub wędliną, batonika, 0,5l napoju lub wody mineralnej. Wyżywienie jest zgodne z zasadami zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży szkolnej. Jadłospisy są przygotowane przez wykwalifikowanych technologów żywienia zatrudnionych w Zamku Grodziec. W czasie turnusu dzieci mają dostęp do bezpłatnych napojów (woda mineralna lub herbata).

Pakiet uczestnika
Każdy uczestnik otrzymuje na czas wycieczki, bluzę maskującą.

Uroczyste rozpoczęcie wycieczki
Podczas uroczystego rozpoczęcia szkolenia następuje wystrzał z armaty oraz przydzielenie uczestników do oddziałów.

Fabuła wycieczki
Uczestnicy bawią się w świat zwiadowców i rycerzy uczestnicząc w zajęciach terenowych, lekcjach na terenie zamku, imprezach i konkursach.

Program
Fabuła wycieczki opiera się na konwencji szkoły zwiadowców, a jej uczniowie przechodzą przez specjalne szkolenie pod okiem mistrzów. Szkolenie rozpoczyna się przydziałem do poszczególnych grup Szkoły Zwiadowców podczas uroczystej kolacji w dniu przyjazdu. Zajęcia organizowane podczas trwania turnusu to: łucznictwo – zajęcia na strzelnicy w otwartym zabezpieczonym terenie (ćwiczenie, w którym nacisk kładziony jest na realizm i stworzenie „prawdziwych” warunków do strzelania), tropicielstwo (szukanie i czytanie śladów w terenie), terenoznawstwo i orientacja w terenie (poruszanie się według znaczników terenu, nauka wyznaczania kierunku według kompasu, gwiazd i innych elementów przyrody), podstawy zielarstwa (nauka o podstawowych właściwościach ziół oraz przygotowywanie mieszanek ziołowych), kartografia (poznanie tajników tworzenia map, ich odczytywania i wykorzystania w praktyce), kodowanie (nauka szyfrów), sztuka kamuflażu i przemieszczania się w terenie z jego użyciem. Gry i zajęcia terenowe, podstawy fechtunku (prowadzone przy pomocy mieczy Go-now), ognisko z pieczeniem kiełbasy. Nocne zwiedzanie zamku.

Cena zawiera:
– zakwaterowanie i wyżywienie
– opiekę wychowawców w trakcie trwania zajęć
– realizację programu
– obowiązkowe ubezpieczenie NW
– prowiant na drogę powrotną
– organizator zapewnia także niezbędne materiały do zajęć takie jak kredki, pisaki, mazaki, farby, pędzle, bloki, drewno na strzały i inne materiały programowe.

Kadra
Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych pedagogów z wieloletnim stażem w firmie Europejskie Centrum Kształcenia. Każdy z nich posiada wyższe wykształcenie pedagogiczne lub ukończony kurs wychowawcy kolonijnego. Są to ludzie pozytywni, którzy chętnie i skutecznie zarażają swoją pasją kolejne pokolenia.

ORGANIZACJA
Wystarczy, że wyrazisz chęć zorganizowania wycieczki razem z nami, a my pomożemy ustalić wszystkie szczegóły. Nasi wychowawcy każdego dnia zorganizują zajęcia od godziny 8.00 do godziny 21.00 z przerwami na posiłki. Gwarantujemy różnorodność zajęć i dobrą zabawę.

CENA
Cena ustalana jest indywidualnie. Zależna jest od odległości w jakieś znajduje się docelowe miejsce, od ilości osób oraz czasu trwania wycieczki. W cenę wliczony jest zakres obowiązków kadry oraz wypożyczenie sprzętu.


Kontakt

Jeśli interesuje Cię nasza oferta skontaktuj się z nami za pomocą formularza. Możesz także zadzwonić pod numer: 502 509 255