Testowy wpis

Kolonia Szkoła Zwiadowców w Zamku Grodziec to program przeznaczony dla fanów serii książek pt. Zwiadowcy oraz innej literatury o konwencji rycersko – przygodowej. Fabuła turnusu opiera się na koncepcji szkoły zwiadowców, a jej uczniowie przechodzą przez specjalne szkolenie pod okiem mistrzów. Dwunastodniowe szkolenie prowadzić będzie do uroczystego wręczenia liści dębu, a zakończone zostanie oficjalnym przyjęciem w szeregi Zwiadowców w randze ucznia.

 

Zwiadowcę cechuje wszechstronna wiedza i odwaga, jest mistrzem kamuflażu, tropienia i bezszelestnego przemieszczania się. Swoje umiejętności zawdzięcza surowemu i długotrwałemu szkoleniu pod okiem mistrzów.

Podstawowymi przedmiotami w Szkole Zwiadowców są:

 

Łucznictwo – Zajęcia na strzelnicy w otwartym zabezpieczonym terenie, ćwiczenie w którym nacisk kładziony jest na realizm i stworzenie „prawdziwych” warunków do strzelania. Omówienie budowy i rodzajów łuków. Techniki strzelania z różnych rodzajów łuków.

Bitwy Łucznicze – emocjonująca gra, pozwalająca sprawdzić umiejętności łucznicze w boju. Dokładny opis znajdziesz TUTAJ.

Tropicielstwo – Szukanie i czytanie śladów w terenie, poznanie najczęściej widywanych śladów zwierząt, rozpoznawanie drzew, nauka technik zacierania śladów i mylenia pościgu.

 

Terenoznawstwo i orientacja w terenie – Poruszanie się według znaczników terenu, nauka wyznaczania kierunku według kompasu, gwiazd i innych elementów przyrody.

 

Podstawy zielarstwa i produkcji medykamentów – W pełni racjonalne podejście do tworzenia mikstur, poznanie podstawowych mieszanek ziołowych.

 

Ratownictwo – Jak sama nazwa wskazuje, pomoc w urazach odniesionych w czasie podróży, walki, treningu. Profilaktyka, czyli w jaki sposób zapobiegać i wcześnie reagować na problemy zdrowotne.

 

Kartografia – Poznanie tajników tworzenia map, ich odczytywania i wykorzystania w praktyce razem z wykorzystaniem kompasu.

 

Kodowanie – Nauka szyfru używanego przez służby specjalne (Zwiadowcy) i korpus dyplomatyczny.

 

Sztuka kamuflażu – Nauka przygotowania kamuflażu w terenie zalesionym i przemieszczania się z jego użyciem.

Fechtunek – podstawy władania mieczem dwuręcznym. Nauki odbywają się przy użyciu bezpiecznych mieczy Go-now, prowadzone przez mistrza Polski w szermierce szablą (Go-now).

TURNUSY
I 26.06.2017 – 08.07.2017 (BRAK WOLNYCH MIEJSC)

II 10.07.2017 – 22.07.2017 (BRAK WOLNYCH MIEJSC)

III 24.07.2017 – 05.08.2017 (BRAK WOLNYCH MIEJSC)

IV 07.08.2017 – 19.08.2017 (BRAK WOLNYCH MIEJSC)

WOLNE MIEJSCA 2017

CENY
2220 zł – cena z transportem własnym rodzica

2400 zł – cena z transportem z Warszawy

2380 zł – cena z transportem z Katowic

2320 zł – cena z transportem z Wrocławia

INFORMACJE
Organizator

Europejskie Centrum Kształcenia – organizator turystyki posiadający wpis do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego pod numerem 802. Organizator jest uprawniony do prowadzenia imprez turystycznych w Polsce i posiada gwarancję ubezpieczeniową AXA Direct z siedzibą w Warszawie.

 

Uczestnicy

Uczestnikami turnusu mogą być dzieci i młodzież w wieku 9 – 17 lat. Konieczny warunek uczestnictwa w turnusie: dziecko musi być samodzielne.

 

Transport

TURNUS IV
UWAGA!!! Zmiana kierownika transportu na Grodziec, turnus IV, Katowice/Wrocław. Wszelkie pytania prosimy kierować pod numer: 790 528 612 Tomasz Bednarski

Zakwaterowanie

Dormitoria zamkowe (pokoje stylizowane) pokoje 4, 12, 16 osobowe. Pokoje dopasowane do klimatu historycznego zamku i wyposażone w meble drewniane. Sanitariaty znajdują się na korytarzach. Uczestnicy zakwaterowani są w budynku zamkowym.

Wyżywienie

Pełne dzienne wyżywienie w danym osobodniu obejmuje śniadanie, obiad (2 dania), podwieczorek podawany do obiadu, kolację. Do każdego posiłku podawane są napoje ciepłe lub zimne (np. soki). Turnus rozpoczyna się obiadem w pierwszym dniu i kończy śniadaniem w dniu ostatnim. Każdy uczestnik programu otrzymuje prowiant na drogę powrotną składający się z: dwóch bułek z serem lub wędliną, batonika, 0,5l napoju lub wody mineralnej. Wyżywienie jest zgodne z zasadami zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży szkolnej. Jadłospisy są przygotowane przez wykwalifikowanych technologów żywienia zatrudnionych w Zamku Grodziec. W czasie turnusu dzieci mają dostęp do bezpłatnych napojów (woda mineralna lub herbata).

 

Pakiet uczestnika

Każdy uczestnik otrzymuje w pakiecie: herb, 2 koszulki (dwa wzory) oraz świadectwo ukończenia Szkoły Zwiadowców. Dodatkowo uczestnik zachowuje wykonane przez siebie przedmioty na zajęciach z rzemiosła.

Inne

Opieka medyczna (lekarz na wezwanie), opieka wychowawcza i kierownicza, leki w przypadku zachorowania na turnusie, ubezpieczenie NW i OC dla kadry turnusu.

 

Program

Fabuła turnusu opiera się na konwencji szkoły zwiadowców, a jej uczniowie przechodzą przez specjalne szkolenie pod okiem mistrzów. Szkolenie prowadzić będzie do uroczystego wręczenia liści dębu, a zakończone zostanie oficjalnym przyjęciem w szeregi Zwiadowców w randze ucznia. Turnus rozpoczyna się przydziałem do poszczególnych drużyn podczas gry fabularnej. Zajęcia organizowane podczas trwania turnusu to: łucznictwo – zajęcia na strzelnicy w otwartym zabezpieczonym terenie (ćwiczenie, w którym nacisk kładziony jest na realizm i stworzenie „prawdziwych” warunków do strzelania), tropicielstwo (szukanie i czytanie śladów w terenie), terenoznawstwo i orientacja w terenie (poruszanie się według znaczników terenu, nauka wyznaczania kierunku według kompasu, gwiazd i innych elementów przyrody), podstawy zielarstwa (nauka o podstawowych właściwościach ziół oraz przygotowywanie mieszanek ziołowych), ratownictwo (pomoc w urazach odniesionych w czasie podróży, walki, treningu), kartografia (poznanie tajników tworzenia map, ich odczytywania i wykorzystania w praktyce), wybieranie najistotniejszych informacji i precyzyjne ich opisanie przy użyciu kodu), kodowanie (nauka szyfrów), sztuka kamuflażu i przemieszczania się w terenie z jego użyciem. Bitwy Łucznicze – emocjonująca gra terenowa przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Zajęcia rzemieślnicze z podziałem na roczniki (udział w koloniach w poprzednich latach). Gry i zajęcia terenowe, podstawy fechtunku (prowadzone przy pomocy mieczy Go-now), ognisko z pieczeniem kiełbasy, nocne zwiedzanie zamku, udział w projekcjach filmów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.