UNIWERSYTET SZTUK MAGICZNYCH

Pewien czarodziej stwierdził kiedyś, że fundamentem funkcjonowania magicznego społeczeństwa jest tradycja szerzenia sztuk magicznych pośród młodych i ambitnych. Tym myślicielem był Florian Tymoteusz Wieszcz – założyciel Uniwersytetu Sztuk Magicznych. W idei tej wychowywano pokolenia czarodziejów od czasów zamierzchłych aż do teraźniejszości. W murach obrosłych bluszczem, poszarzałych od starości i obciążonych wielowiekową historią tlą się tajemnice, których odkrycie mogłoby poruszyć masy… Tradycjonalistyczne podejście dydaktyków sprzyjało przez lata rozwojowi sekretów i praktyk, których stosowanie wydaje się…wysoce wątpliwe moralnie. Niemniej mimo renomy miejsca niezmiernie mrocznego, Uniwersytet Sztuk Magicznych pozostaje najlepszą czarodziejską uczelnią na tych ziemiach, to w tym miejscu wykształciły się elity, które wynosiły czarodziejską brać na piedestał swojej świetności. Absolwenci Uniwersytetu to mistrzowie teorii i praktyki magicznej, znana jest im alchemia, biała i czarna magia oraz dziedziny, które nie śniły się zwykłym czarodziejom… Czy masz na tyle determinacji, by dołączyć do ich grona?

Uniwersytet Sztuk Magicznym jest autorskim programem skierowanym dla starszych uczestników Letniej Szkoły Magii. Jest to turnus, który bazował będzie na fabule przygotowanej całkowicie dla uczestników przez kadrę Uniwersytetu, na którą młodzi studenci będą mieli niemały wpływ.

Uczestnicy wcielą się w rolę Scholarów, którzy studiują na Uniwersytecie Sztuk Magicznych – najbardziej elitarnej magicznej szkole wyższej. Scholarowie pod bacznym okiem profesorów zgłębiają szeroką wiedzę z zakresu magii – zarówno użytej w praktyce jak i w ujęciu czysto teoretycznym. W trakcie turnusu odbędą się zajęcia interdyscyplinarne, fabularyzowane oraz specjalistyczne z wielu dziedzin związanych z naukami magicznymi, takich jak: alchemia, teoria i istota magii, sztuka magii praktycznej, magia biała czy magia umysłu. Scholarzy, będą musieli poznać dogłębnie organizacje Uniwersytetu, dołączać do kół naukowych i aktywnie uczestniczyć w życiu studenckim. Uczestnicy podczas trwania turnusu będą mogli wybrać katedry naukowe, w których będą rozwijać swoje umiejętności.

Zachowanie Scholarów oraz ich wyniki w nauce będą oceniane na podstawie punktacji studenckiej, za pomocą dobrze rozpracowanych kolokwiów, zachowania adekwatnego do statusu Scholara czy wybitnego role-play’u studenci będą osiągać coraz to wyższe poziomy wiedzy. Poziomy wiedzy będą przekładały się na punkty, które Scholarzy będą rozdzielać na konkretne umiejętności przygotowane w personalnych schematach – umiejętności te będą w pełni fabularne oraz interdyscyplinarne, zahaczające o nauki takie jak alchemia, sztuka negocjacji czy pojedynki. Scholarzy otrzymują na zakończenie turnusu dyplom poświadczający stopień naukowy oraz świadectwo studiów z wykazem ocen z poszczególnych przedmiotów.

Turnus ten nie jest LARPem (Live Action Role Playing), ale silnie bazuje na idei Role Play’a, czyli wcielania się w postacie i odgrywania ich w wykreowanym świecie. Uczestnicy, więc proszeni są o podtrzymywanie magicznej atmosfery, wczuwanie się w rolę studenta Uniwersytetu. Dotyczy to zarówno strojów jak i zachowania w ciągu dnia, mówiąc najprościej – osoby, które nie czują się dobrze w role play’u, nie będą się na tym turnusie dobrze bawiły.

Na turnusie przeprowadzane będą zajęcia o charakterze gier terenowych wymagających sprawności fizycznej.


Zapisz się już teraz!


Organizator

Europejskie Centrum Kształcenia – organizator turystyki posiadający wpis do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego pod numerem 802. Organizator jest uprawniony do prowadzenia imprez turystycznych w Polsce i posiada gwarancję ubezpieczeniową AXA Direct z siedzibą w Warszawie.

Termin: 
07.08.2023 – 19.08.2023

Ceny: 
3100 ZŁ – TRANSPORT WŁASNY
3340 ZŁ – WARSZAWA
3320 ZŁ – KATOWICE
3250 ZŁ – WROCŁAW

Uczestnicy 
Uczestnikami turnusu może być młodzież w wieku 14 – 19 lat, która przynajmniej raz uczestniczyła w turnusie Letniej Szkoły Magii.

Zakwaterowanie 
Zamek w Międzylesiu (woj. dolnośląskie) – obiekt klasy turystycznej. Do dyspozycji uczestników jest całe obejście, sale zamkowe, w których będą prowadzone zajęcia w czasie niepogody, jadalnia oraz sanitariaty. Uczestnicy są zakwaterowani w budynkach podzamcza, w pokojach max 11 osobowych( apartamenty 2 pokojowe ), z łazienkami. Organizator turnusu nie prowadzi indywidualnych rezerwacji miejsc w pokojach, a uczestnicy są kwaterowani w poszczególnych pokojach przez uprawnione osoby w imieniu organizatora turystyki, uwzględniając płeć i wiek uczestników.

Wyżywienie 
Pełne dzienne wyżywienie w danym osobodniu obejmuje śniadanie, obiad (2 dania), podwieczorek podawany do obiadu, kolację. Do każdego posiłku podawane są napoje ciepłe lub zimne (np. soki). Turnus rozpoczyna się obiadem w pierwszym dniu i kończy śniadaniem w dniu ostatnim. Każdy uczestnik programu otrzymuje prowiant na drogę powrotną składający się z: dwóch bułek z serem lub wędliną, batonika, 0,5l napoju lub wody mineralnej. Wyżywienie jest zgodne z zasadami zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży szkolnej. Jadłospisy są przygotowane przez wykwalifikowanych technologów żywienia. W czasie turnusu dzieci mają dostęp do bezpłatnych napojów (woda mineralna lub herbata).

Inne 
Opieka medyczna NZOZ Miedzylesie,(lekarz na wezwanie), opieka wychowawcza i kierownicza, leki w przypadku zachorowania na turnusie, ubezpieczenie NW i OC dla kadry turnusu.

Podczas turnusu uczestnicy będą brali udział w zajęciach praktycznych odbywających się również na terenie zalesionym oraz będą używać ostrych narzędzi, takich jak scyzoryki i noże.

Pakiet uczestnika 
Uczestnik otrzymuje w pakiecie: krawat uniwersytecki, koszulkę uniwersytetu, indeks studencki (kartę postaci wraz ze schematem rozwoju umiejętności), materiały naukowe oraz certyfikat uprawniający do tytułowania się mianem Magister Artium Magicarum.  

Program 
Uroczyste otwarcie turnusu, zwiedzanie zamku i okolicznych terenów, wycieczki terenowe, gry i biegi fabularne, wieczór przy ognisku, bal studenta, wieczór w stylu „speakeasy”, gry terenowe (m.in. „Filch”), debaty, obrady Wizengamotu (symulacja obrad sądowych), gra taktyczna „Śmierciożercy” w dużym wydaniu, spotkania kół naukowych, wydarzenia fabularne takie jak egzaminy ustne czy eventy związane z tematyką turnusu.

Niektóre z przedmiotów nauczanych podczas trwania turnusu: eliksiry, alchemia, astronomia, historia magii, teoria magii, anatomia magiczna, geologia, sztuka pojedynków, filozofia czarodziejów, prawo czarodziejów, sztuki tajemne, łacina etc. Podczas turnusu większość przedmiotów będzie prowadzona w całościowym „role-playu”.