Biuro Karier

Młodzi czarodzieje!  

Czy wiecie już, czym będziecie się zajmować jako absolwenci Letniej Szkoły Magii? Czy znacie wszystkie ścieżki kariery dorosłego czarodzieja? Odpowiedzi na te i wiele innych intrygujących pytań znajdziecie na zamku w Międzylesiu. Tylko na tym specjalnym turnusie będziecie mieli okazję spróbować swoich sił w różnych magicznych profesjach! Poznacie specjalistów, którzy zajmują się na co dzień tresurą smoków, pracą w Biurze Aurorów czy łamaniem klątw! Z ich pomocą poznacie pełną przygód pracę każdego z nich. Przez tydzień spróbujecie zmierzyć się z zadaniami, które magiczny świat stawia przed najlepszymi w swoim fachu. Na koniec będziecie mieli szansę otrzymania specjalnego stażu, który pozwoli wam wejść na wymarzoną ścieżkę czarodziejskiej kariery po ukończeniu szkoły. Serdecznie zapraszamy! 

Biuro Karier Czarodziejów jest autorskim programem skierowanym dla nieco starszych uczestników Letniej Szkoły Magii. Umiejętności, które zdobędą, przydadzą się na kolejnych turnusach Letniej Szkoły Magii oraz na turnusach specjalnych. 

Uczestnicy ponownie wcielą się w rolę uczniów Letniej Szkoły Magii, jednak tym razem będą brali udział w specjalnym szkoleniu przygotowującym do wymarzonej magicznej pracy, po ukończeniu szkoły. W trakcie turnusu codziennie będą poznawać inną profesję, zarówno poprzez zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. W trakcie kursu uczniowie będą mogli zgłębić swoją wiedzę na temat różnych ścieżek kariery czarodzieja, także w ramach dodatkowych, pozalekcyjnych aktywności. Na zakończenie turnusu każdy uczeń będzie mógł wybrać najbardziej interesujący go zawód, a po odbyciu rozmowy kwalifikacyjnej otrzyma miejsce na stażu, który rozpocznie się po zakończeniu nauki w Letniej Szkole Magii. 

Uwaga! Każdy z uczestników powinien zabrać ze sobą zeszyt oraz różdżkę otrzymaną na Letniej Szkole Magii. 


Zapisz się już teraz!


Organizator
 Europejskie Centrum Kształcenia – organizator turystyki posiadający wpis do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego pod numerem 802. Organizator jest uprawniony do prowadzenia imprez turystycznych w Polsce i posiada gwarancję ubezpieczeniową AXA Direct z siedzibą w Warszawie. 

Termin: 
24.08.2020 – 30.08.2020

Ceny: 
1.400 ZŁ – TRANSPORT WŁASNY
1.600 ZŁ – WARSZAWA
1.580 ZŁ – KATOWICE
1.520 ZŁ – WROCŁAW

Uczestnicy 
Uczestnikami turnusu może być młodzież w wieku 11 – 14 lat, która przynajmniej raz uczestniczyła w turnusie Letniej Szkoły Magii. 

Zakwaterowanie 
Zamek w Międzylesiu (woj. dolnośląskie) – obiekt klasy turystycznej. Do dyspozycji uczestników jest całe obejście, sale zamkowe, w których będą prowadzone zajęcia w czasie niepogody, jadalnia oraz sanitariaty. Uczestnicy są zakwaterowani w budynkach podzamcza, w pokojach max 11 osobowych, z łazienkami. Organizator turnusu nie prowadzi indywidualnych rezerwacji miejsc w pokojach, a uczestnicy są kwaterowani w poszczególnych pokojach przez uprawnione osoby w imieniu organizatora turystyki, uwzględniając płeć i wiek uczestników.  

Wyżywienie 
Pełne dzienne wyżywienie w danym osobodniu obejmuje śniadanie, obiad (2 dania), podwieczorek podawany do obiadu, kolację. Do każdego posiłku podawane są napoje ciepłe lub zimne (np. soki). Turnus rozpoczyna się obiadem w pierwszym dniu i kończy śniadaniem w dniu ostatnim. Każdy uczestnik programu otrzymuje prowiant na drogę powrotną składający się z: dwóch bułek z serem lub wędliną, batonika, 0,5l napoju lub wody mineralnej. Wyżywienie jest zgodne z zasadami zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży szkolnej. Jadłospisy są przygotowane przez wykwalifikowanych technologów żywienia. W czasie turnusu dzieci mają dostęp do bezpłatnych napojów (woda mineralna lub herbata). 

Inne 
Opieka medyczna (lekarz na wezwanie), opieka wychowawcza i kierownicza, leki w przypadku zachorowania na turnusie, ubezpieczenie NW i OC dla kadry turnusu. Podczas turnusu uczestnicy będą brali udział w zajęciach praktycznych odbywających się również na terenie zalesionym.

Pakiet uczestnika 
Uczestnik otrzymuje w pakiecie: szatę Stażysty, koszulkę Biura Karier oraz indywidualną kartę stażu, pozwalającą na rozpoczęcie wymarzonej profesji.  

Program 
Uroczyste otwarcie turnusu, zwiedzanie zamku i okolicznych terenów, wycieczki terenowe, gry i biegi fabularne, wieczór przy ognisku, bal, przygotowywanie magicznych strojów z Madame Malkin (magic style), zajęcia dziennikarskie, wieczorek prasowy, gry terenowe (m.in. „Filch”, tropienie smoków, poszukiwanie magicznych artefaktów), gra taktyczna „Śmierciożercy” w dużym wydaniu, rozmowy kwalifikacyjne, uroczyste zakończenie turnusu połączone z przyznaniem uczestnikom statusu Stażysty. 

Niektóre profesje przybliżane podczas trwania turnusu: Auror, dziennikarz Proroka Codziennego, smokolog, projektant magicznej mody, łamacz klątw, profesjonalny gracz quidditcha.