Łamacze Klątw

Gorące pustynie, gęste dżungle, owiane tajemnicą ruiny… Podróżowanie po całym świecie, poszukiwanie zaginionych magicznych artefaktów i odkrywanie skarbów, które dawno uznano za utracone – tym właśnie zajmują się Łamacze Klątw. Ci owiani legendą podróżnicy rzadko zdradzają kulisy swojej profesji. Na tajemniczych wyprawach stawiają czoła wyzwaniom niemal z każdej dziedziny magii, jednak dzięki swoim zdolnościom potrafią poradzić sobie z wszelkimi magicznymi zabezpieczeniami. Zlecenie Ministerstwa Magii, odzyskiwanie dóbr Gringotta czy pozyskiwanie eksponatów dla prywatnych kolekcjonerów? Nie ma zadania, któremu Łamacz by nie podołał. Często bywają oskarżani o gonienie za legendami i plotkami. Czyż jednak w każdej opowieści nie kryje się w końcu ziarno prawdy?

Łamacze Klątw są autorskim programem skierowanym do starszych uczestników Letniej Szkoły Magii. Jest to turnus z oryginalną fabułą, na którą uczestnicy będą mieli realny wpływ. Uczestnicy wcielą się w rolę Adeptów kursu Łamacza Klątw, gdzie pod okiem ekspertów zdobędą wszelką wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania tego fachu. W specjalnie przygotowanych scenariuszach ujawniających tajniki zawodu będą mieli szansę na przetestowanie nowo nabytych zdolności. Nie zabraknie zajęć z dziedzin takich jak kryptologia, magiczne klątwy, rzeczoznawstwo, nawigacja i kartografia, czy zabezpieczenia czarnomagiczne. W trakcie turnusu Adepci będą mogli wybrać specjalizację, która ukierunkuje ich rozwój. 

Czymże byłby Łamacz Klątw, gdyby nie znał wartości własnych usług? Niezwykłym elementem tego kursu będzie wewnętrzna waluta, którą uczestnicy będą mogli zdobywać na wiele różnych sposobów, m. in. odnajdując skarby, wykonując zlecenia lub świadcząc usługi dla pozostałych Adeptów. Wszystkie swoje przychody i wydatki będą wykazywać w przygotowanych księgach rachunkowych, będzie to także okazja do treningu gospodarowania własnymi środkami. Za zarobione pieniądze będzie można nabyć przedmioty i ułatwienia przydatne w trakcie turnusu, a także ozdoby, którymi można będzie podkreślić swój magiczny styl.

Turnus ten nie jest LARP-em (Live Action Role Playing), ale silnie bazuje na idei Role Play, czyli wcielania się w postacie i odgrywania ich w wykreowanym świecie. Uczestnicy więc proszeni są o podtrzymywanie magicznej atmosfery, wczuwanie się w rolę Łamacza Klątw. Dotyczy to zarówno strojów jak i zachowania w ciągu dnia, mówiąc najprościej – osoby, które nie czują się dobrze w role play’u, nie będą się na tym turnusie dobrze bawiły.

Na turnusie przeprowadzane będą zajęcia o charakterze gier terenowych wymagających sprawności fizycznej.


Zapisz się już teraz!


Organizator
Europejskie Centrum Kształcenia – organizator turystyki posiadający wpis do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego pod numerem 802. Organizator jest uprawniony do prowadzenia imprez turystycznych w Polsce i posiada gwarancję ubezpieczeniową AXA Direct z siedzibą w Warszawie.

Termin:
05.08.2024 – 17.08.2024

Ceny:
3300 ZŁ – TRANSPORT WŁASNY
3550 ZŁ – WARSZAWA
3540 ZŁ – KATOWICE
3500 ZŁ – WROCŁAW

Uczestnicy
Uczestnikami turnusu może być młodzież w wieku 14 – 19 lat.

Zakwaterowanie
Zamek w Międzylesiu (woj. dolnośląskie) – obiekt klasy turystycznej. Do dyspozycji uczestników jest całe obejście, sale zamkowe, w których będą prowadzone zajęcia w czasie niepogody, jadalnia oraz sanitariaty. Uczestnicy są zakwaterowani w budynkach podzamcza, w pokojach max 11 osobowych, z łazienkami. Organizator turnusu nie prowadzi indywidualnych rezerwacji miejsc w pokojach, a uczestnicy są kwaterowani w poszczególnych pokojach przez uprawnione osoby w imieniu organizatora turystyki, uwzględniając płeć i wiek uczestników.

Wyżywienie
Pełne dzienne wyżywienie w danym osobodniu obejmuje śniadanie, obiad (2 dania), podwieczorek podawany do obiadu, kolację. Do każdego posiłku podawane są napoje ciepłe lub zimne (np. soki). Turnus rozpoczyna się obiadem w pierwszym dniu i kończy śniadaniem w dniu ostatnim. Każdy uczestnik programu otrzymuje prowiant na drogę powrotną składający się z: dwóch bułek z serem lub wędliną, batonika, 0,5l napoju lub wody mineralnej. Wyżywienie jest zgodne z zasadami zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży szkolnej. Jadłospisy są przygotowane przez wykwalifikowanych technologów żywienia. W czasie turnusu dzieci mają dostęp do bezpłatnych napojów (woda mineralna lub herbata).

Inne
Opieka medyczna (lekarz na wezwanie), opieka wychowawcza i kierownicza, leki w przypadku zachorowania na turnusie, ubezpieczenie NW i OC dla kadry turnusu.

Pakiet uczestnika
Uczestnik otrzymuje w pakiecie: koszulkę, sakiewkę/torba materiałowa , książeczka rachunkowa , biżuterię/odznakę turnusu

Program
Łamacze Klątw są autorskim programem skierowanym do starszych uczestników Letniej Szkoły Magii. Jest to turnus z oryginalną fabułą, na którą uczestnicy będą mieli realny wpływ. Uczestnicy wcielą się w rolę Adeptów kursu Łamacza Klątw, gdzie pod okiem ekspertów zdobędą wszelką wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania tego fachu. W specjalnie przygotowanych scenariuszach ujawniających tajniki zawodu będą mieli szansę na przetestowanie nowo nabytych zdolności. Nie zabraknie zajęć z dziedzin takich jak kryptologia, magiczne klątwy, rzeczoznawstwo, nawigacja i kartografia, czy zabezpieczenia czarno magiczne. W trakcie turnusu Adepci będą mogli wybrać specjalizację, która ukierunkuje ich rozwój. Na turnusie przeprowadzane będą zajęcia o charakterze gier terenowych wymagających sprawności fizycznej.