Wilczy szlak – Zamek Grodziec

Powracamy! Po przerwie ruszają zapisy na nowego LARPa! Tym razem zanurzymy się w świecie opartym o uniwersum wiedźmina autorstwa A. Sapkowskiego. Niebawem pojawi się rys fabularny. Przygotujcie się na prawdziwą przygodę!


ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Termin:
12-14.05.2023

Ceny:
790 ZŁ – TRANSPORT WŁASNY RODZICA
1030 ZŁ – WARSZAWA
1010 ZŁ – KATOWICE
940 ZŁ – WROCŁAW


Organizator
Europejskie Centrum Kształcenia – organizator turystyki posiadający wpis do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego, pod numerem 802. Organizator jest uprawniony do prowadzenia imprez turystycznych w Polsce i posiada gwarancję ubezpieczeniową AXA DIRECT w Warszawie.

Uczestnicy
Turnus ten przygotowany został dla uczestników w wieku 13 – 20 lat.

Transport
Transport zostanie zorganizowany z Warszawy, Katowic i Wrocławia pod warunkiem zebrania co najmniej 10 uczestników z każdego miasta. Precyzyjne informacje na temat transportu pojawią się TUTAJ około 14 dni przed wyjazdem.

Zakwaterowanie – Zamek Grodziec, Zagrodno w województwie dolnośląskim. Obiekt klasy turystycznej, dormitoria zamkowe (pokoje) 8, 12, 16 osobowe, wyposażone w łóżka, szafki, stolik, krzesła, gniazdko elektryczne. Sanitariaty znajdują się na każdym piętrze (WC,umywalki, kabiny prysznicowe). Uczestnicy są zakwaterowani w głównym budynku zamkowym. Organizator turnusu nie prowadzi indywidualnych rezerwacji miejsc w pokojach, a uczestnicy są kwaterowani w poszczególnych pokojach przez uprawnione osoby w imieniu organizatora turystyki, uwzględniając płeć i wiek uczestników

Wyżywienie
Pełne dzienne wyżywienie w danym osobodniu obejmuje śniadanie, obiad (2 dania), podwieczorek podawany do obiadu, kolację. Do każdego posiłku podawane są napoje ciepłe lub zimne (np. soki). Turnus rozpoczyna się obiadem w pierwszym dniu i kończy śniadaniem w dniu ostatnim. Każdy uczestnik programu otrzymuje prowiant na drogę powrotną składający się z: dwóch bułek z serem lub wędliną, batonika, 0,5l napoju lub wody mineralnej. Wyżywienie jest zgodne z zasadami zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży szkolnej. Jadłospisy są przygotowane przez wykwalifikowanych technologów żywienia. W czasie turnusu dzieci mają dostęp do bezpłatnych napojów (woda mineralna lub herbata).
W zamku Grodziec dodatkowo można wykupić tylko dietę wegetariańską ( obowiązuje dodatkowa opłata w wysokości 200zł ).


Pakiet uczestnika
Każdy uczestnik otrzymuje w pakiecie: koszulkę oraz pamiątkową zawieszkę związaną z tematyką LARPa.

Inne
Opieka medyczna (lekarz na wezwanie), opieka wychowawcza i kierownicza, leki w przypadku zachorowania na turnusie, ubezpieczenie NW i OC dla kadry turnusu.

INFORMACJE NA TEMAT GIER LARP:

Wymagania od uczestnika:

Realia:
To, jak dobrze zostanie odtworzony świat, zależy w dużej mierze od uczestników, dlatego podstawowym założeniem jest maksymalne wczuwanie się w klimat i jak najdokładniejsze odtwarzanie swoich ról.

Postać:
Udział w grze LARP wymaga zaangażowania ze strony uczestników. Dajemy możliwość stworzenia własnej postaci, która wcześniej musi być zatwierdzona przez organizatorów. Nie masz pomysłu na postać? Poinformuj o tym w zgłoszeniu, a stworzymy ją dla Ciebie. Przed wyjazdem na zamek otrzymasz dokładny opis postaci, którą będziesz grać.

Chcesz czegoś więcej? Marzy Ci się uczestnictwo w tworzeniu gry? Również poinformuj nas o tym w zgłoszeniu, na doświadczonych czy po prostu ambitnych graczy czekają ważniejsze role fabularne, dla chętnych połączone także z rolą organizacyjną (moderator gry).

POBIERZ KARTĘ POSTACI

Strój:
Każdy uczestnik musi posiadać strój. Oczywiście dobrze jest by nawiązywał on do stroju średniowiecznego, jednak nie musi być to rekonstrukcja.

Bardzo możliwe, że posiadasz lub planujesz przygotować własny kostium. Jeśli nie masz takich możliwości istnieje możliwość wypożyczenia stroju lub jego elementów od organizatora. Informację o tym należy umieścić na karcie postaci. Należy zabrać ze sobą dodatkowe spodnie, które mniej więcej wpasują się w klimat np. czarne/szare jeansy, oraz cieplejszą odzież pod spód, na wypadek gorszej pogody lub nocnych manewrów.

Uwaga: w skład kostiumów nie wchodzą buty. Prosimy zaopatrzyć się w obuwie, najlepiej skórzane. Przede wszystkim należy unikać jaskrawych kolorów. Preferujemy kolory naturalne/kolory ziemi.

Broń:
Uzbrojenie nie jest konieczne do uczestnictwa w grze. Należy pamiętać, że głównym założeniem jest odtwarzanie postaci, a nie walka między nimi. Dla części ról konieczna jest jednak rzecz jasna broń. Przed dopuszczeniem jej do gry, będzie ona sprawdzana przez organizatorów.
Broń powinna być wykonana z materiałów zapewniających bezpieczeństwo graczom (pianka), nie może być również zbyt ciężka. Dobrze by odpowiadała ona średniowiecznym realiom, lub przynajmniej nawiązywała do nich. Uzbrojenie musi być również estetyczne i w dobrym stanie (niedopuszczalne są np. wystające ze środka rurki, ostre krawędzie etc.).
Graczom bez większego doświadczenia w produkcji broni przeznaczonej do LARPów polecamy użycie broni go-now (możliwość wypożyczenia od organizatora) lub profesjonalnej bezpiecznej broni do gier fabularnych.

Zasady dotyczące walki podczas LARPa, zostaną zamieszczone wraz z resztą reguł wyjaśniających mechanikę gry.

Czym jest LARP?

LARP (z ang. live action role-playing) to rodzaj gry terenowej w której uczestnicy na żywo odgrywają określone role stworzonych przez siebie postaci. Odzwierciedlany jest zarówno wygląd postaci ich strój, jak i charakter czy umiejętności. Gracze wspólnie przeżywają więc różne przygody w tworzonym przez siebie świecie, będącym odzwierciedleniem świata realnego czy fantasy, lub stworzonego od podstaw przez samych uczestników.

Czy to aby na pewno dla mnie?
Jeśli interesujesz się fantastyką lub historią, lubisz gry komputerowe lub towarzyskie typu RPG, chciałbyś zajmować się rekonstrukcją historyczną lub cosplayami, a przede wszystkim chcesz dobrze bawić się w doskonałej atmosferze znanej ze Szkoły Zwiadowców, to na pewno coś dla Ciebie. Można powiedzieć, że jest to „kolejny krok” w zwiadowczej drodze, szansa na przeżycie bardziej dojrzałej, poważnej przygody i wykorzystanie zdobytych dotychczas umiejętności.

Gdzie poznam szczegóły związane z fabułą gry i zasadami?
Szczegóły dotyczące zarówno zasad jak i fabuły gry będą udostępniane na stronie Europejskiego Centrum Kształcenia, oraz na specjalnie stworzonej w tym celu grupie na Facebooku (TUTAJ). Tam również gracze zapoznają się z historią i realiami świata, poznają część postaci (z którymi często przecież od lat żyją na jednym zamku) oraz bieżące wydarzenia mające bezpośredni wpływ na historię tworzoną podczas gry. Na grupie także wrzucane będą rady dotyczące tworzenia postaci, poradniki wykonywania stroju czy uzbrojenia.