Zimowa Szkoła Magii

Zimowa Szkoła Magii w Zamku Czocha oraz na zamku w Międzylesiu to program przygotowany dla fanów książek z serii Harry Potter. Stworzyliśmy go z myślą o wszystkich tych, którzy czytając książki marzyli o tym, aby przenieść się choć na chwilę do Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Nasz program oparty został na świecie stworzonym przez J.K.Rowling – uczestnicy są uczniami i rywalizują między sobą o Puchar Domów. Mieszkają w Zamku, który wraz z niezliczoną ilością pomieszczeń, schodów i tajnych przejść swoją atmosferą przywodzi na myśl Hogwart. Dzieci uczestniczą w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach, wśród których znajdują się między innymi:

 • Starożytne runy – Poznasz alfabet runiczny, jego historię, oraz nauczysz się płynnie pisać runami. Dowiesz się także jaka jest ich symbolika i do czego ich dawniej używano.
 • Zielarstwo – Magia ziołolecznictwa istnieje od zawsze, jednak tylko nieliczni mogą zgłębić jej tajniki. Na zajęciach z zielarstwa dowiesz się jaka moc drzemie w niepozornych roślinach które otaczają nas każdego dnia i nauczysz się ją wykorzystywać.
 • Szyfrologia – Jak sprawić, by atrament był niewidzialny? Jak go odczytać? Jak zaszyfrować informację, tak aby nikt nie umiał jej odczytać? Tego wszystkiego dowiesz się na zajęciach z szyfrologii.
 • Szachy – Tak jak Harry i Ron spędzali wolne chwile w pokoju wspólnym, tak i Ty nauczysz się grać w szachy i weźmiesz udział w wielkim międzydomowym turnieju – jako reprezentant lub jako żywa figura na wielkiej szachownicy.
 • Astronomia – Co to jest konstelacja, dlaczego gwiazdy spadają i gdzie jest Wielki Wóz? Tego wszystkiego dowiesz się na dziennych i nocnych zajęciach z astronomii.
 • Fantastyczne zwierzęta i rośliny – W naszym pozornie mugolskim świecie pełno jest ukrytych magicznych roślin i stworzeń. Dzięki temu przedmiotowi od tej pory będziesz wiedział gdzie ich szukać.
 • Historia Magii – Ciekawi Cię, dlaczego Syriusz nazywał się Black? Skąd się brała zwierzęca forma animaga? Dlaczego miotły latają? Na Historii Magii podyskutujesz o magicznych światach z książek fantasy i o tym czym inspirowała się Rowling tworząc Harry’ego Pottera.
 • Gra decyzyjna ‚Śmierciożercy’ – Wspaniała zabawa, w której każdy wciela się w przydzieloną rolę i stara się przejrzeć strategię śmierciożerców lub tak działać, żeby nie zostać odkrytym. Istnieją dwie wersje tej gry – tzw. ‚mali’ i ‚wielcy’ śmierciożercy – druga wersja jest rozszerzona czasowo oraz zawiera o wiele więcej ról, tak aby rozgrywka mogła toczyć się między jak największą ilością chętnych osób.
 • Śpiewanki – w myśl słów Albusa Dumbledor’a – „Ach, muzyka. To magia większa od wszystkiego, co my tu robimy!” – nauczymy was najpiękniejszych piosenek z magicznego świata.
 • Wróżbiarstwo – Chcesz sprawdzić, czy drzemie w Tobie talent do przewidywania przyszłości? Podobno jest on bardzo rzadki, ale kto wie…
 • Zaklęcia – W naszym Zamku działają magiczne zaklęcia! Ale żeby ich użyć, najpierw musisz nauczyć się jak je poprawnie wymawiać i jakie są ich efekty.
 • Różdżkarstwo – Po tym jak dostaniesz już swoją różdżkę przyjdzie pora na zdecydowanie jak powinna wyglądać oraz jaki rdzeń byłby dla niej najodpowiedniejszy. Różdżkarstwo to zajęcia, na których sprawisz, że nabierze niepowtarzalnego wyglądu.Oprócz poszczególnych zajęć – lekcji, dla uczestników Zimowej Szkoły Magii przygotowane zostają biegi i gry terenowe takie jak Bieg po różdżkę czy Bieg po Kamień Filozoficzny. Oprócz tych stałych punktów programu co roku realizowane są nowe projekty, takie jak Wielki Turniej Trójmagiczny czy zagadka Komnaty Tajemnic. Osoby obdarzone talentem dziennikarskim, mogą wykazać się na łamach czarodziejskiego pisma wydawanego na naszym zimowisku – Żonglera.
  Uwaga! Każdy z uczestników powinien zabrać ze sobą własnoręcznie oprawiony zeszyt, w którym będzie notować podczas magicznych lekcji. Ponadto zeszyty będą zbierane i oceniane przez grono profesorskie. Najładniejsze, najoryginalniejsze, najdziwniejsze z nich, zostaną wyróżnione, a ich właściciele będą mogli pochwalić się zdobyciem punktów dla swojego domu!

Zapisz się już teraz!


Organizator
Europejskie Centrum Kształcenia – organizator turystyki posiadający wpis do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego, pod numerem 802. Organizator jest uprawniony do prowadzenia imprez turystycznych w Polsce i posiada gwarancję ubezpieczeniową AXA DIRECT w Warszawie.

Termin
17.01.2021 – 23.01.2021

Ceny
1.440 ZŁ – TRANSPORT WŁASNY
1.640 ZŁ – WARSZAWA
1.620 ZŁ – KATOWICE
1.560 ZŁ – WROCŁAW

Uczestnicy
Uczestnikami turnusu mogą być dzieci i młodzież w wieku 9 – 17 lat. Konieczny warunek uczestnictwa w turnusie: dziecko musi być samodzielne.

Transport
UWAGA! Przypominamy o zabraniu legitymacji szkolnych, które mogą być sprawdzane podczas transportu.
Sprawdź aktualny transport TUTAJ

Zakwaterowanie
Zamek Czocha (Stankowice-Sucha w gminie Leśna). Obiekt hotelowy, dormitoria zamkowe – pokoje (3, 4, 5, 6 osobowe) wyposażone w łóżka, stolik, krzesła, szafę, gniazdko elektryczne. Pokoje z łazienkami lub typu studio (na 2 pokoje 1 łazienka). Uczestnicy są zakwaterowani w głównym budynku zamkowym.

Wyżywienie
Turnus rozpoczyna się obiadem i kończy śniadaniem. Uczestnicy otrzymują na drogę powrotną prowiant opisany w umowie. W każdym osobodniu uczestnik otrzymuje 3 główne posiłki tj. śniadanie, obiad (2 dania), kolację. Do obiadu podawany jest dodatkowo deser. Podczas posiłków podawane są napoje zimne lub ciepłe.

Pakiet uczestnika
Uczestnik otrzymuje w pakiecie: szatę czarodzieja szytą na miarę, koszulkę turnusu, herb domu LSM, różdżkę drewnianą, świadectwo ukończenia Letniej Szkoły Magii.

Inne
Opieka medyczna (lekarz na wezwanie), opieka wychowawcza i kierownicza, leki w przypadku zachorowania na turnusie, ubezpieczenie NW i OC dla kadry turnusu.
Uroczyste rozpoczęcie turnusu
W czasie uroczystej kolacji przy świecach, uczestnicy zostaną przydzieleni przez „Tiarę Przydziału” do poszczególnych domów Letniej Szkoły Magii. Otrzymają też szatę i koszulkę czarodzieja oraz herb swojego domu czarodziejów.

Fabuła turnusu
Uczestnicy bawią się w świat czarodziejów, znany z książek i filmów o przygodach Harry’ego Pottera biorąc udział w magicznych lekcjach, zajęciach, imprezach. Przez cały czas trwania turnusu uczestnicy zdobywają punkty dla swoich domów czarodziejów starając się zdobyć Puchar Domów Letniej Szkoły Magii.

Program
Przydział do domów Letniej Szkoły Magii przy udziale „Tiary Przydziału” podczas uczty początkowej, prezentacja początkowa i prezentacja końcowa (międzydomowy konkurs przedstawień), bieg po różdżkę, gry tematyczne w konwencji świata Harry’ego Pottera, dyskoteki i bal magicznych postaci, konkurs talentów, turniej szachowy z udziałem żywych szachów, quiz wiedzy o książkach z serii „Harry Potter”. Dwie projekcja filmu. Przedmioty nauczane podczas trwania turnusu: magiczne szachy (nauka i turniej gry w szachy), runy (nauka starożytnych run), gra decyzyjna czarodziejów (nauka gry decyzyjnej z elementami aktorskimi), astronomia (nauka o ciałach niebieskich, ich budowie, ruchach, pochodzeniu i ewolucji), magizoologia (nauka o mitycznych i legendarnych stworzeniach), historia magii (analiza Harry’ego Pottera pod kątem szeroko rozumianych nawiązań do kultury i literatury), zielarstwo (nauka o ziołach i ich właściwościach), język dementorów (nauka języka migowego), magiczne pismo (nauka futharku i tengwaru), szyfrologia (nauka szyfrów i ich odczytywania), śpiewanki (nauka piosenek), magiczny taniec (nauka wybranego tańca), iluzja. Każdy z wyżej wymienionych elementów jest prowadzony przez minimum 1 jednostkę czasową trwającą 45 minut.