Zimowa Szkoła Magii

Zimowa Szkoła Magii w Zamku Czocha to program przygotowany dla fanów książek z serii Harry Potter. Stworzyliśmy go z myślą o wszystkich tych, którzy czytając książki marzyli o tym, aby przenieść się choć na chwilę do Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Nas zprogram został oparty na świecie stworzonym przez J.K.Rowling – uczestnicy są uczniami i rywalizują między sobą o Puchar Domów. Mieszkają w zamku, który wraz z niezliczoną ilością pomieszczeń, schodów i tajnych przejść swoją atmosferą przywodzi na myśl Hogwart. Dzieci uczestniczą w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach, wśród których znajdują się między innymi:

 • Starożytne runy – poznasz alfabet runiczny, jego historię, oraz nauczysz się płynnie pisać runami. Dowiesz się także jaka jest ich symbolika i do czego ich dawniej używano.
 • Zielarstwo – magia ziołolecznictwa istnieje od zawsze, jednak tylko nieliczni mogą zgłębić jej tajniki. Na zajęciach z zielarstwa dowiesz się jaka moc drzemie w niepozornych roślinach które otaczają nas każdego dnia i nauczysz się ją wykorzystywać.
 • Światotworzenie – zajęcia, na których dowiesz się, jak tworzy się ciekawe opowieści – jak wykreować własny świat oraz postacie i jak o nich pisać.
 • Szyfrologia – Jak zaszyfrować informację, tak aby nikt nie umiał jej odczytać? W jaki sposób skutecznie ukryć informacje przed innymi? Tego wszystkiego dowiesz się na zajęciach z szyfrologii.
 • Szachy – tak jak Harry i Ron spędzali wolne chwile w pokoju wspólnym, tak i Ty nauczysz się grać w szachy i weźmiesz udział w wielkim międzydomowym turnieju – jako reprezentant lub jako żywa figura na wielkiej szachownicy.
 • Język dementorów – jak te stworzenia porozumiewały się ze sobą bez słów? To proste – językiem migowym. Jako absolwent Zimowej Szkoły Magii dla Ciebie także nie będzie to stanowiło problemu.
 • Astronomia – co to jest konstelacja, dlaczego gwiazdy spadają i gdzie jest Wielki Wóz? Tego wszystkiego dowiesz się na zajęciach z astronomii.
 • Fantastyczne stworzenia – w naszym pozornie mugolskim świecie pełno jest ukrytych magicznych stworzeń. Dzięki temu przedmiotowi od tej pory będziesz wiedział gdzie ich szukać.
 • Potterologia – ciekawi Cię, dlaczego Syriusz nazywał się Black? Skąd się brała zwierzęca forma animaga? Dlaczego miotły latają? Na Potterologii podyskutujesz o magicznych światach z książek fantasy i o tym czym inspirowała się Rowling tworząc Harry’ego Pottera.
 • Historia Magii – – wiedziałeś, jak stara jest Letnia Szkoła Magii? Poznasz historię założycieli, a także dowiesz się czegoś o instytucjach edukacji magicznej z całego świata.
 • Gra decyzyjna „Śmierciożercy” – wspaniała zabawa w której każdy wciela się w przydzieloną rolę i stara się przejrzeć strategię śmierciożerców lub tak działać, żeby nie zostać odkrytym. Istnieją dwie wersje tej gry – tzw. ‚mali’ i ‚wielcy’ śmierciożercy – druga wersja jest rozszerzona czasowo oraz zawiera o wiele więcej ról, tak aby rozgrywka mogła toczyć się między jak największą ilością chętnych osób.
 • Śpiewanki – w myśl słów Albusa Dumbledore’a – „Ach, muzyka. To magia większa od wszystkiego, co my tu robimy!” – nauczymy was najpiękniejszych piosenek z magicznego i mugolskiego świata.
 • Wróżbiarstwo – chcesz sprawdzić, czy drzemie w Tobie talent do przewidywania przyszłości? Podobno jest on bardzo rzadki, ale kto wie…
 • Zaklęcia – pod okiem wyszkolonych profesorów poznasz zaklęcia, odpowiednie ruchy im towarzyszące, a nawet będziesz mógł zmierzyć się ze swoimi kolegami i koleżankami w magicznych pojedynkach.
 • Różdżkarstwo – gdy już otrzymasz swoją różdżkę przyjdzie pora na zdecydowanie jak powinna wyglądać oraz jaki rdzeń byłby dla niej najodpowiedniejszy. Różdżkarstwo to zajęcia, na których sprawisz, że nabierze niepowtarzalnego wyglądu.

Oprócz poszczególnych zajęć – lekcji, dla uczestników turnusu przygotowane zostają biegi i gry terenowe takie jak Bieg po Różdżkę, oraz gra, podczas której poznają tajemnice zamku.

Uwaga! Każdy z uczestników powinien zabrać ze sobą własnoręcznie oprawiony zeszyt, w którym będzie notować podczas magicznych lekcji. Ponadto zeszyty będą zbierane i oceniane przez grono profesorskie. Najładniejsze, najoryginalniejsze, najdziwniejsze z nich, zostaną wyróżnione, a ich właściciele będą mogli pochwalić się zdobyciem punktów dla swojego domu!


Zapisz się już teraz!


Organizator
Europejskie Centrum Kształcenia – organizator turystyki posiadający wpis do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego, pod numerem 802. Organizator jest uprawniony do prowadzenia imprez turystycznych w Polsce i posiada gwarancję ubezpieczeniową AXA DIRECT w Warszawie.

Termin
13.01.2024 – 18.01.2024 – Zamek Czocha
04.02.2024 – 10.02.2024 – Zamek Międzylesie

Ceny:

Międzylesie:
2050 ZŁ – TRANSPORT WŁASNY
2300 ZŁ – WARSZAWA
2290 ZŁ – KATOWICE
2250 ZŁ – WROCŁAW

Czocha:
1950 ZŁ – TRANSPORT WŁASNY
2200 ZŁ – WARSZAWA
2190 ZŁ – KATOWICE
2150 ZŁ – WROCŁAW

Uczestnicy
Uczestnikami turnusu mogą być dzieci i młodzież w wieku 9 – 17 lat. Konieczny warunek uczestnictwa w turnusie: dziecko musi być samodzielne i nie mieć przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w kolonii.

Transport
UWAGA! Przypominamy o zabraniu legitymacji szkolnych, które mogą być sprawdzane podczas transportu.
Sprawdź aktualny transport TUTAJ

Zakwaterowanie

 • Zamek Czocha (Stankowice-Sucha w gminie Leśna). Obiekt hotelowy, dormitoria zamkowe – pokoje (3, 4, 5, 6 osobowe) wyposażone w łóżka, stolik, krzesła, szafę, gniazdko elektryczne. Pokoje z łazienkami lub typu studio (na 2 pokoje 1 łazienka). Uczestnicy są zakwaterowani w głównym budynku zamkowym.
 • Zamek Międzylesie (woj. dolnośląskie) – obiekt klasy turystycznej. Do dyspozycji uczestników jest całe obejście, sale zamkowe, w których będą prowadzone zajęcia w czasie niepogody, jadalnia oraz sanitariaty. Uczestnicy są zakwaterowani w głównych budynkach zamku i podzamcza, w pokojach 3-,4-,6-osobowych, z łazienkami. Organizator turnusu nie prowadzi indywidualnych rezerwacji miejsc w pokojach, a uczestnicy są kwaterowani w poszczególnych pokojach przez uprawnione osoby w imieniu organizatora turystyki, uwzględniając płeć i wiek uczestników.

Wyżywienie
W każdym dniu uczestnik otrzymuje 3 posiłki (śniadanie, obiad składający się z dwóch dań, kolacja). Posiłki są przygotowywane zgodnie z przepisami żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży szkolnej. Do każdego posiłku uczestnik turnusu otrzymuje zapewniony przez organizatora napój. Na drogę powrotną uczestnik dodatkowo otrzymuje prowiant (2 bułki z serem, woda mineralna – butelkowana 0,5 litra, owoc i batonik). Standardowe wyżywienie świadczone w ramach niniejszej umowy nie uwzględnia specjalnych diet według wskazań lekarskich ani innych diet i wymagań żywieniowych np. wegetariańskich itp. W zamku

Czocha dodatkowo można wykupić tylko dietę wegetariańską ( obowiązuje dodatkowa opłata w wysokości  200zł ). Pozostałe diety można wykupić po uzgodnieniu z organizatorem i zarządcą obiektu.

W zamku w Międzylesiu dodatkowo można wykupić tylko dietę wegetariańską ( obowiązuje dodatkowa opłata w wysokości  200zł ). Pozostałe diety można wykupić po uzgodnieniu z organizatorem i zarządcą obiektu.

Pakiet uczestnika
Uczestnik otrzymuje w pakiecie: szatę czarodzieja szytą na miarę, koszulkę turnusu, herb domu LSM, różdżkę drewnianą, świadectwo ukończenia Zimowej Szkoły Magii.

Inne
Opieka medyczna (lekarz na wezwanie), opieka wychowawcza i kierownicza, leki w przypadku zachorowania na turnusie, ubezpieczenie NW i OC dla kadry turnusu.
Uroczyste rozpoczęcie turnusu
W czasie uroczystej kolacji przy świecach, uczestnicy zostaną przydzieleni przez „Tiarę Przydziału” do poszczególnych domów Letniej Szkoły Magii. Otrzymają też szatę i koszulkę czarodzieja oraz herb swojego domu czarodziejów.

Uroczyste rozpoczęcie turnusu
W czasie uroczystej kolacji przy świecach, uczestnicy zostaną przydzieleni przez Tiarę Przydziału do poszczególnych domów Zimowej Szkoły Magii. Otrzymają też szatę i koszulkę czarodzieja oraz herb swojego domu.

Fabuła turnusu
Uczestnicy bawią się w świat czarodziejów, znany z książek i filmów o przygodach Harry’ego Pottera, biorąc udział w magicznych lekcjach, zajęciach, imprezach. Przez cały czas trwania turnusu uczestnicy zdobywają punkty dla swoich domów czarodziejów starając się zdobyć Puchar Domów Zimowej Szkoły Magii.

Program
Przydział do domów Zimowej Szkoły Magii przy udziale Tiary Przydziału podczas uczty początkowej, prezentacja końcowa (międzydomowy konkurs przedstawień), Bieg po Różdżkę, gry tematyczne w konwencji świata Harry’ego Pottera, dyskoteka i bal magicznych postaci, konkurs talentów, słuchowisko, quiz wiedzy o książkach z serii „Harry Potter”, projekcja filmu.

Przedmioty nauczane podczas trwania turnusu: runy (nauka starożytnych run), gra decyzyjna czarodziejów (nauka gry decyzyjnej z elementami aktorskimi), astronomia (nauka o ciałach niebieskich, ich budowie, ruchach, pochodzeniu i ewolucji), magizoologia (nauka o mitycznych i legendarnych stworzeniach), historia magii (analiza Harry’ego Pottera pod kątem szeroko rozumianych nawiązań do kultury i literatury), zielarstwo (nauka o ziołach i ich właściwościach), język dementorów (nauka języka migowego), magiczne pismo (nauka futharku i tengwaru), szyfrologia (nauka szyfrów i ich odczytywania), śpiewanki (nauka piosenek), magiczny taniec (nauka wybranego tańca).

Każdy z wyżej wymienionych elementów jest prowadzony przez minimum 1 jednostkę czasową trwającą 45 minut. Program może ulec zmianie w zależności od charakteru danego turnusu.